Háború és a gyerekek: Hogyan segíts jól tanárként

A háborúról a gyerekek is beszélnek Összeszedtük, hogy tanárként hogyan tudsz jól segíteni, hogy ne maradjanak egyedül a kérdéseikkel,
Hogyan segíts jól tanárként- 7 tipp

Hintalovon

2022.03.01.

A gyerekek tudnak a háborúról. Ha nem beszélhetnek róla a saját közösségeikben nyíltan, az nem jelenti azt, hogy nem is fognak róla beszélni.

Az iskolák, a tanárok nagyon sokat tehetnek azért hogy segítsék ebben a gyerekeket, moderálják ezeket a beszélgetéseket, teret adjanak a kérdéseknek, feszültségeknek, segítsék a gyerekeket abban, hogy ne maradjanak egyedül a kérdéseikkel.

Mi segíthet a gyerekeknek?

1. Fogadd el, hogy a háború a gyerekek között is téma. Ha tabuként kezeljük, azzal csak növeljük a gyerekek szorongását és bizonytalanságát!

2. Kérdezd meg, hogy szeretnének-e erről beszélni!

3. Kérdezz rá, hogy kinek milyen információi vannak, és hogy érzik magukat ezzel kapcsolatban!

4. Beszélgess velük úgy, hogy csak az beszéljen, aki szeretne!

5. Készülj fel a várható kérdésekre. A leggyakoribb kérdés: Miért kezdődött? Mi történik éppen?

6. Hívd fel a figyelmüket arra, hogy rengeteg az álhír! Adj tanácsot abban, hogy szűrhetik ki ezeket!

7. A “nem tudom a választ” is teljesen hiteles válasz lehet a részedről.

Ha a tanárok nem beszélnek, a gyerekek akkor is beszélni fognak, de ha a tanár tudja moderálni a beszélgetéseket, akkor a gyerekek hitelesebb információkhoz juthatnak.

Legyen bármilyen összetett és nehéz egy adott téma, ha beszélhetünk róla, kevésbé lesz zavaros, vagy ijesztő.

További tartalmak a témában

Mondd el az ENSZ-nek, mit gondolsz a klímaváltozással kapcsolatos törekvéseiről, és gyűjtsd össze a gyerekek rajzait, történeteit, véleményét is. Angol, környezetvédelmi és más táborokba is jó program!
Az Európai Bizottság ebben az évben a Gyermekjogi Fórumon a gyerekek aktív részvételét is lehetővé tette, résztvevőként és közreműködőként is. A gyerekek részvételét a Eurochild támogatja és biztosítja, hogy az eseményen résztvevők felkészültek legyenek az online térben is a biztonságos kommunikációra a gyerekekkel.
2019 márciusától 4 szervezet együttműködésében, az Eltűnt Gyerekek Európai Hálózata (Missing Children Europe) koordinálása mellett az INCLUDE Programban dolgozunk azon, hogy a jogellenesen külföldre vitt gyerekek helyzete javuljon, és az eljáró hatóságok jobban oda tudjanak figyelni a gyerekek érdekeire és szükségleteire.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ismerd meg a jogaidat! – Gyerekjogokról gyerekeknek

18 éven aluli vagy és mindig csak a kötelességeiddel jönnek? Ismerd meg a jogaidat is, ez a kiadványunk neked szól! A gyerekjog világnézet:)

28 pozitív mondat – Plakát

Összegyűjtöttünk ehhez 28 mondatot, amivel bátoríthatod a gyerekedet és kifejezheted mennyire szereted őt.

Amit felelős felnőttként a groomingról tudni érdemes

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart