Felelős média – biztonságosabb gyerekkor

A Hintalovon Akadémia új képzése az újságírókat és tartalomgyártókat segíti azokban az esetekben, ha gyerekekkel szembeni szexuális bántalmazásról írnak.

Új képzés újságíróknak és tartalomgyártóknak a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről

Az online szexuális visszaélés témája rendkívül érzékeny és súlyos téma, minden újságíró és tartalomgyártó felelőssége, hogy ezek a fájdalmas témák megfelelően kerüljenek a nyilvánosság elé. A gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélések újságírói feldolgozása során a gyermekjogok kiemelt figyelmet igényelnek. Minden gyermeknek joga van kifejezni saját véleményét, de az újságíró/tartalomgyártó felelőssége, hogy figyelembe vegye a gyermek életkorát és érettségi szintjét. Semmi esetre sem kerülhet ki olyan információ, ami az áldozatot újra traumatizálja, bűntudatot, szégyent kelt benne. A trauma-szenzitív megközelítésben az újságírónak mindig szem előtt kell tartania, hogy mi szolgálja a gyermek érdekeit. Nem kerülhetnek nyilvánosságra a gyermek személyes adatai, nem lehet a tényeket elferdíteni, kontextusból kiragadni, szenzációhajhász vagy áldozathibáztató tartalmakat megjeleníteni. Fontos hangsúlyozni, hogy a bántalmazás mindig az elkövető felelőssége!

Az újságíró, tartalomgyártó felelőssége óriási: nemcsak a gyermekek sérülését kell megelőznie, hanem figyelembe kell vennie, hogy a megjelent tartalom hatással van a társadalomra, közbeszédre, sőt a jogi folyamatokra is. 

A Hintalovon Alapítvány az ECPAT támogatásának köszönhetően egy olyan online képzést dolgozott ki, ami elsősorban újságíróknak és tartalomgyártóknak szól. A másfél órás képzésben szöveges leírások, tesztkérdések, esettanulmányok, gyakorlatok és önreflexiós kérdések, külső hivatkozások  segítik a trauma érzékeny tartalomkészítés alapelveivel való megismerkedést.

A képzés elérhető a Hintalovon Akadémián.

További tartalmak a témában

Hintalovon Alapíítvány 2020 óta tagja az ECPAT-nak, ennek keretében idén is több projekt valósult meg gyerekek részvételével.
A Gyermekbarát Média és Reklám védjegyhasználati szabályai
Az újságcikkek és tudósítások szerepe hatalmas a gyerekekkel szembeni szexuális visszaélések megelőzésében, és abban, hogy az embereknek valódi tudásuk legyen a jelenségről.
Mit használjunk a gyermekpornográfia kifejezés helyett és egyáltalán mi a baj vele? Tudj meg többet a témáról és olvasd el cikkünket!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szexedukáció szülőknek -10 napos e-mail kurzus

Felvilágosítás – szexedukáció szülőknek – 10 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Mitől lesz gyerekbarát egy anyag?

Mitől lesz egy anyag gyerekbarát?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes figyelned egy gyerekeknek szóló anyag készítése kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart