Felelős média – biztonságosabb gyerekkor

A Hintalovon Akadémia új képzése az újságírókat és tartalomgyártókat segíti azokban az esetekben, ha gyerekekkel szembeni szexuális bántalmazásról írnak.

Új képzés újságíróknak és tartalomgyártóknak a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről

Az online szexuális visszaélés témája rendkívül érzékeny és súlyos téma, minden újságíró és tartalomgyártó felelőssége, hogy ezek a fájdalmas témák megfelelően kerüljenek a nyilvánosság elé. A gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélések újságírói feldolgozása során a gyermekjogok kiemelt figyelmet igényelnek. Minden gyermeknek joga van kifejezni saját véleményét, de az újságíró/tartalomgyártó felelőssége, hogy figyelembe vegye a gyermek életkorát és érettségi szintjét. Semmi esetre sem kerülhet ki olyan információ, ami az áldozatot újra traumatizálja, bűntudatot, szégyent kelt benne. A trauma-szenzitív megközelítésben az újságírónak mindig szem előtt kell tartania, hogy mi szolgálja a gyermek érdekeit. Nem kerülhetnek nyilvánosságra a gyermek személyes adatai, nem lehet a tényeket elferdíteni, kontextusból kiragadni, szenzációhajhász vagy áldozathibáztató tartalmakat megjeleníteni. Fontos hangsúlyozni, hogy a bántalmazás mindig az elkövető felelőssége!

Az újságíró, tartalomgyártó felelőssége óriási: nemcsak a gyermekek sérülését kell megelőznie, hanem figyelembe kell vennie, hogy a megjelent tartalom hatással van a társadalomra, közbeszédre, sőt a jogi folyamatokra is. 

A Hintalovon Alapítvány az ECPAT támogatásának köszönhetően egy olyan online képzést dolgozott ki, ami elsősorban újságíróknak és tartalomgyártóknak szól. A másfél órás képzésben szöveges leírások, tesztkérdések, esettanulmányok, gyakorlatok és önreflexiós kérdések, külső hivatkozások  segítik a trauma érzékeny tartalomkészítés alapelveivel való megismerkedést.

A képzés elérhető a Hintalovon Akadémián.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Ügyvédként rengeteg lehetőségünk és eszközünk van úgy átvezetni a gyerekeket egy jogi eljáráson, hogy biztonságban érezzék magukat, és a számukra legjobb döntés szülessen. A Hintalovon Akadémia akkreditált képzéseivel igyekszünk gyakorlatorientált módszereket és válaszokat mutatni az ilyen esetekre.
2023-ban egy több mint 2,6M embert értünk el online biztonsággal foglalkozó kampányunkkal. Miért csináltuk ezt? Mi a célja az új EU rendelethez kapcsolódó munkánknak?
Mit jelent az online szexuális bántalmazás? Mi számít szexuális visszaélésnek? Mi az a grooming? Ezekre a fontos kérdésekre próbálunk most választ adni.
ECPAT tagszervezetként benyújtottuk javaslatainkat a gyermekek szexuális zaklatásának megelőzésére és leküzdésére vonatkozó új EU szabályozáshoz

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Így szurkoljatok nekünk! – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le az Így szurkoljatok nekünk! plakátot!

Biztonságos, egyszerűen hozzáférhető és könnyen használható – mi az? Az óvszer

Miért a biztonságos szex a jó szex? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le kiadványunkat, mely jó kiindulási alap lehet a biztonságos szexről szóló beszélgetéseknek.

Veszélyeztetés típusai

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le Veszélyeztetés típusai szakmai anyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart