Felelős média – biztonságosabb gyerekkor

A Hintalovon Akadémia új képzése az újságírókat és tartalomgyártókat segíti azokban az esetekben, ha gyerekekkel szembeni szexuális bántalmazásról írnak.

Új képzés újságíróknak és tartalomgyártóknak a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről

Az online szexuális visszaélés témája rendkívül érzékeny és súlyos téma, minden újságíró és tartalomgyártó felelőssége, hogy ezek a fájdalmas témák megfelelően kerüljenek a nyilvánosság elé. A gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélések újságírói feldolgozása során a gyermekjogok kiemelt figyelmet igényelnek. Minden gyermeknek joga van kifejezni saját véleményét, de az újságíró/tartalomgyártó felelőssége, hogy figyelembe vegye a gyermek életkorát és érettségi szintjét. Semmi esetre sem kerülhet ki olyan információ, ami az áldozatot újra traumatizálja, bűntudatot, szégyent kelt benne. A trauma-szenzitív megközelítésben az újságírónak mindig szem előtt kell tartania, hogy mi szolgálja a gyermek érdekeit. Nem kerülhetnek nyilvánosságra a gyermek személyes adatai, nem lehet a tényeket elferdíteni, kontextusból kiragadni, szenzációhajhász vagy áldozathibáztató tartalmakat megjeleníteni. Fontos hangsúlyozni, hogy a bántalmazás mindig az elkövető felelőssége!

Az újságíró, tartalomgyártó felelőssége óriási: nemcsak a gyermekek sérülését kell megelőznie, hanem figyelembe kell vennie, hogy a megjelent tartalom hatással van a társadalomra, közbeszédre, sőt a jogi folyamatokra is. 

A Hintalovon Alapítvány az ECPAT támogatásának köszönhetően egy olyan online képzést dolgozott ki, ami elsősorban újságíróknak és tartalomgyártóknak szól. A másfél órás képzésben szöveges leírások, tesztkérdések, esettanulmányok, gyakorlatok és önreflexiós kérdések, külső hivatkozások  segítik a trauma érzékeny tartalomkészítés alapelveivel való megismerkedést.

A képzés elérhető a Hintalovon Akadémián.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A V4 országokban sürgető szükség van olyan átfogó, kutatási adatokon alapuló érdekképviseleti programokra, amelyek megelőzik az online gyermekek szexuális kizsákmányolását.
Különböző szerepekben és témákban csatlakoztak be a gyerekek a Hintalovon Akadémia munkájába. Megkérdeztük őket, hogyan érezték magukat.
A Hintalovon Alapítvány e-learning képzése a Civil Díj 2025 döntősei között! Támogass minket a közönségszavazáson a gyerekek biztonságáért!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Annak ellenére, hogy természetes jelenség, nem könnyű beszélgetni a menstruációról. Mit mondjunk a gyerekünknek és hogyan? Válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

mi értelme az online kérdőíveknek

Van értelme kitöltenem? Kérdőíves konzultációkról gyerekeknek

Mire jó egy online kérdőív? Tényleg számít, mit gondolnak a gyerekek? Honnan tudhatjuk, hogy nem élnek vissza vele?

Párkapcsolat vagy szülőség?

Párkapcsolat vagy szülőség?

Szülőként annyi mindenre kell figyelni... Összegyűjtöttünk néhány hasznos tippet, amelyek segíthetnek a párkapcsolatot megerősíteni.

Cikkajánló

×
×

Cart