Felelős média – biztonságosabb gyerekkor

A Hintalovon Akadémia új képzése az újságírókat és tartalomgyártókat segíti azokban az esetekben, ha gyerekekkel szembeni szexuális bántalmazásról írnak.

Új képzés újságíróknak és tartalomgyártóknak a gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélésekről

Az online szexuális visszaélés témája rendkívül érzékeny és súlyos téma, minden újságíró és tartalomgyártó felelőssége, hogy ezek a fájdalmas témák megfelelően kerüljenek a nyilvánosság elé. A gyerekekkel szembeni online szexuális visszaélések újságírói feldolgozása során a gyermekjogok kiemelt figyelmet igényelnek. Minden gyermeknek joga van kifejezni saját véleményét, de az újságíró/tartalomgyártó felelőssége, hogy figyelembe vegye a gyermek életkorát és érettségi szintjét. Semmi esetre sem kerülhet ki olyan információ, ami az áldozatot újra traumatizálja, bűntudatot, szégyent kelt benne. A trauma-szenzitív megközelítésben az újságírónak mindig szem előtt kell tartania, hogy mi szolgálja a gyermek érdekeit. Nem kerülhetnek nyilvánosságra a gyermek személyes adatai, nem lehet a tényeket elferdíteni, kontextusból kiragadni, szenzációhajhász vagy áldozathibáztató tartalmakat megjeleníteni. Fontos hangsúlyozni, hogy a bántalmazás mindig az elkövető felelőssége!

Az újságíró, tartalomgyártó felelőssége óriási: nemcsak a gyermekek sérülését kell megelőznie, hanem figyelembe kell vennie, hogy a megjelent tartalom hatással van a társadalomra, közbeszédre, sőt a jogi folyamatokra is. 

A Hintalovon Alapítvány az ECPAT támogatásának köszönhetően egy olyan online képzést dolgozott ki, ami elsősorban újságíróknak és tartalomgyártóknak szól. A másfél órás képzésben szöveges leírások, tesztkérdések, esettanulmányok, gyakorlatok és önreflexiós kérdések, külső hivatkozások  segítik a trauma érzékeny tartalomkészítés alapelveivel való megismerkedést.

A képzés elérhető a Hintalovon Akadémián.

További tartalmak a témában

A Gyermekbarát Média és Reklám védjegyhasználati szabályai
Az ECPAT és a Hintalovon közös országjelentése a gyerekek szexuális kizsákmányolásáról: tények, adatok, társadalmi összefüggések
Ügyvédként rengeteg lehetőségünk és eszközünk van úgy átvezetni a gyerekeket egy jogi eljáráson, hogy biztonságban érezzék magukat, és a számukra legjobb döntés szülessen. A Hintalovon Akadémia akkreditált képzéseivel igyekszünk gyakorlatorientált módszereket és válaszokat mutatni az ilyen esetekre.
Kik bántalmaznak fiúkat és miért? Beszélnek-e a fiúk az őket ért szexuális visszaélésekről? Egyedülálló kutatás készült a fiúk szexuális bántalmazásáról.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mire figyelj, ha tüntetni mész?

A gyerekeknek is joga van tüntetésen kifejezni a véleményét. 15 pontban összegyűjtöttük, diákként mit kell tudnia a tüntetésekről.

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Gyerekrészvételről érthetően- 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a gyerekrészvétellel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat és fogalmakat. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

Cikkajánló

×
×

Cart