“Ez már szexuális zaklatás?”

A gyerekek szexuális erőszak elleni védelméről szóló legfontosabb jogokat ismerteti a kamaszokkal, már 10 nyelven elérhető.
ez már szexuális zaklatás

Hintalovon

2020.08.03.

“Ez már szexuális zaklatás?” címmel, 2019-ben készítettük el a Lanzarote egyezmény gyerekbarát változatát, az Európa Tanács megbízásából. A kiadvány, mely a gyerekek szexuális erőszak elleni védelméről szóló legfontosabb jogokat ismerteti a kamaszokkal, már 10 nyelven elérhető, melyet hamarosan további 2 követ. 

A kiadvány a szexualitás, a szexuális zaklatás, a szexting és grooming témáit járja körül olyan hétköznapi helyzeteken keresztül, mely a gyerekek számára ismerős lehet. Fő üzenete, hogy a gyerekek nincsenek egyedül a kérdéseikkel, aggodalmaikkal, és arra ösztönzi őket, hogy beszéljenek valakivel, akiben megbíznak – beleértve a szüleiket, tanáraikat, társaikat, pszichológust, a segélyvonalakat, helpchatet, vagy jogászokat. A kiadvány a Lanzarote egyezményben szereplő legfontosabb jogokat is rögzíti. 

A gyerekbarát anyagot a Gyermekjogi Követeinkkel együttműködve készítettük, az Európa Tanács “End Online Child Sexual Exploitation and Abuse@Europe” (EndOCSEA) projektje keretében. Az eredeti angol és magyar verziókon túl 10 további nyelvre fordították le, melyből 8 kiadvány már elérhető az alábbi linken. A kiadványt az alábbi országokban használják és népszerűsítik: Albánia, Örményország, Azerbajdzsán, Bosznia és Hercegovina, Grúzia, Moldovai Köztársaság, Montenegró, Szerbia, Törökország és Ukrajna. 

További tartalmak a témában

A sport kutatás eredményei közül az egyik legfontosabb, hogy a gyerekek nem ismerik fel, hogy ami velük történik, az bántalmazás.
A serdülőkor változásai már 8–13 éves korban elkezdődnek, és átlagosan 5–7 évig tartanak. Sokkal zökkenőmentesebbé tehetjük a gyerekünk számára a kamaszkor kezdetét, ha előre felkészítjük őt a várható változásokra. A szexuális nevelés nem egy alkalom, hanem egy folyamat, ami a gyereknevelés elválaszthatatlan része.
Új együttműkődés indul: A CLEAR-Rights projekt célja a gyerekek számára nyújtott jogi segítség elősegítése Európában, melyben gyerek tanácsadók is aktívan részt vesznek. A program az Európai Unió Igazságügyi Programjának támogatásával jön létre, a Terre des hommes szervezet budapesti irodájának koordinálásában.
Központi és kötelező szabályozásról szóló Ecpat kampány a gyerekek elleni online szexuális visszaélések szabályozása érdekében

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mik azok a gyermekjogok? – interaktív tananyag

Mire van szüksége egy gyereknek? Mitől kell védeni őket? Mik azok a gyerekjogok? És egyáltalán ki számít gyereknek? Ha kíváncsi vagy a válaszokra, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le legújabb interaktív tananyagunkat!

Rendezvényt szervezel gyerekekkel?

Ha gyerekek is lesznek az eseményen, amit szervezel, akkor ez az anyag neked szól. Mutasd meg, hogy ez egy olyan rendezvény, ahol egy gyerek nem eszköz és nem díszlet!

Gyerekrészvételről érthetően- 6 napos e-mail-kurzus

Tarts velünk 6 napos e-mail-kurzusunkon, amelynek célja, hogy sorra vegyük a gyerekrészvétellel kapcsolatban felmerülő legfontosabb témákat és fogalmakat. Válassz az alábbi adományösszegek közül és kezdd el még ma e-mail-kurzusnkat!

Cikkajánló

×
×

Cart