“Ez már szexuális zaklatás?”

A gyerekek szexuális erőszak elleni védelméről szóló legfontosabb jogokat ismerteti a kamaszokkal, már 10 nyelven elérhető.
ez már szexuális zaklatás

Hintalovon

2020.08.03.

“Ez már szexuális zaklatás?” címmel, 2019-ben készítettük el a Lanzarote egyezmény gyerekbarát változatát, az Európa Tanács megbízásából. A kiadvány, mely a gyerekek szexuális erőszak elleni védelméről szóló legfontosabb jogokat ismerteti a kamaszokkal, már 10 nyelven elérhető, melyet hamarosan további 2 követ. 

A kiadvány a szexualitás, a szexuális zaklatás, a szexting és grooming témáit járja körül olyan hétköznapi helyzeteken keresztül, mely a gyerekek számára ismerős lehet. Fő üzenete, hogy a gyerekek nincsenek egyedül a kérdéseikkel, aggodalmaikkal, és arra ösztönzi őket, hogy beszéljenek valakivel, akiben megbíznak – beleértve a szüleiket, tanáraikat, társaikat, pszichológust, a segélyvonalakat, helpchatet, vagy jogászokat. A kiadvány a Lanzarote egyezményben szereplő legfontosabb jogokat is rögzíti. 

A gyerekbarát anyagot a Gyermekjogi Követeinkkel együttműködve készítettük, az Európa Tanács “End Online Child Sexual Exploitation and Abuse@Europe” (EndOCSEA) projektje keretében. Az eredeti angol és magyar verziókon túl 10 további nyelvre fordították le, melyből 8 kiadvány már elérhető az alábbi linken. A kiadványt az alábbi országokban használják és népszerűsítik: Albánia, Örményország, Azerbajdzsán, Bosznia és Hercegovina, Grúzia, Moldovai Köztársaság, Montenegró, Szerbia, Törökország és Ukrajna. 

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A serdülőkor változásai már 8–13 éves korban elkezdődnek, és átlagosan 5–7 évig tartanak. Sokkal zökkenőmentesebbé tehetjük a gyerekünk számára a kamaszkor kezdetét, ha előre felkészítjük őt a várható változásokra. A szexuális nevelés nem egy alkalom, hanem egy folyamat, ami a gyereknevelés elválaszthatatlan része.
Hogyan lehetnek a gyerekek biztonságban az online térben? Mit érdemes tudni a gyerekjogokról? Hogyan segíthetik a szülők a gyerekek online biztonságát és mit tehetnek a pedagógusok azért, hogy a gyerekek nagyobb biztonságban legyenek? Tudj meg többet a témáról a Futureggel közös projektünkből!
A zsűri indoklása szerint a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány által életre hívott program nagyrészt önkéntesekből álló csapata által, rendkívül magas színvonalú szakmai gárda támogatásával, a célközönség igényeire reflektálva, folyamatos fejlesztésekkel valóban a gyerekek és fiatalok védelmét szolgálja
A gyermekrészvétel a legtöbb esetben egy fontos és jó dolog – mi a helyzet a politikai kampányokkal? Lehetnek ezekben a gyerekek nem eszközök vagy biodíszletek?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Tévhitek és félreértések a Gyermekjogi Egyezménnyel kapcsolatban

Tudd meg, milyen tévhitek övezik a Gyermekjogi Egyezményt, és ismerd meg, hogyan érvényesíthetők a gyermekjogok a mindennapokban.

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Annak ellenére, hogy természetes jelenség, nem könnyű beszélgetni a menstruációról. Mit mondjunk a gyerekünknek és hogyan? Válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Hol a határ a durvaság és bántalmazás között? – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le Hol a határ durvaság és bántalmazás között?  plakátot!

Cikkajánló

×
×

Cart