Segédanyag gyerekeknek az ENSZ jelentéstételhez

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban.
gyerekjogi segédanyag

Hintalovon

2020.07.15.

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban. 

„My Pocket Guide” nevet viselő gyerekbarát kiadvány megismerteti a gyerekeket az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának munkájával, a kormányok, civilek jelentésével, és ötleteket ad nekik, hogyan tudnak bekapcsolódni ebbe, és hogyan tudnak önálló kutatást vagy kampányt indítani. Segítséget nyújt nekik abban, hogy megtervezzék és kivitelezzék azt, de a jelentés elkészítésén túl annak személyes képviseletéhez is tanácsokkal látja el a gyerekeket, segítve a felkészülésüket. A gyerekbarát kiadvány egyelőre angolspanyol és francia nyelveken érhető el.

A kiadvány számos nemzetközi példát is bemutat arról, hogy hogyan vettek részt a gyerekek a jelentéstételben a korábbi években. A jó gyakorlatok között szerepel a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány által szervezett „Te hogy látod?” kampány is, mely 2019-ben elsőként vonta be a magyarországi gyerekeket az ötévente esedékes jelentéstételbe.  

A frissített gyerekbarát kiadvány és a 2011-ben kiadott esettanulmányok a gyerekek részvételét segítő szakemberek számára is fontos segédanyagként szolgálnak. A számukra készült Together with children – for children” című kiadvány frissítése jelenleg folyamatban van.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Program a gyermekközpontú igazságszolgáltatásért: a ChiLLS a Leuveni Katolikus Egyetem, a Bolognai Egyetem és a Hintalovon Alapítvány közös programja, amelyben az Alapítvány fiatal munkatársai, a Gyermekjogi követek is aktívan részt vettek.
Az iskolai igazolatlan hiányzásokkal kapcsolatban sok kérdés és bizonytalanság merül fel. Mit igazolhat a szülő, mit nem? Mi számít igazolatlan mulasztásnak és milyen következményei vannak? Mennyi igazolatlan mulasztás von egyáltalán következményt maga után? Ezt járjuk körbe egy kicsit részletesebben a jogszabályok segítségével.
Az iskolai gyerekjogoknak sokféle szintje lehet: vannak tanulói és diákjogok, vannak a házirendben rögzített szabályok, és vannak olyan alapvető jogok, melyeket az ENSZ Gyermekjogi egyezménye ír elő. Hogyan valósulnak meg ezek a gyakorlatban?
A fiatalok a technikai tudásukat adják át, miközben érzelmi érettséget tanulnak a nyugdíjasoktól – egy program, aminek egyelőre csak nyertesei vannak.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Hol a határ a durvaság és bántalmazás között? – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le Hol a határ durvaság és bántalmazás között?  plakátot!

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Ha kíváncsi vagy, hogy mit érdemes végiggondolnod, ha a gyerekek is aktív résztvevői az általad szervezett rendezvénynek, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le a 3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van szakmai anyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart