Online biztonság az otthon tanulásban

Letölthető segédanyag tanároknak a diák, a tanár és a szülők online biztonságának és digitális jóllétének elemeiről az iskolai távoktatás idején: a digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly fogalmai és azok tartalma gyermekvédelmi szempontból.
Otthoni tanulás, online biztonság

Hintalovon

2020.04.09.

Digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly, stb.: csupa olyan kérdés, ami hirtelen minden család életében nagyon fontossá és aktuálissá vált.

Ez a 2020 áprilisában készített szakmai anyagunkat az online biztonság a távoktatásban témát járja körül. S olyan fogalmakat igyekszik kontextusba helyezni gyermekjogi, gyermekvédelmi oldalról, mint digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly, stb. 

Az anyag elsősorban pedagógusoknak készült, de szülők is haszonnal forgathatják. Külön fejezet dolgozzal fel a diák, a tanár és a szülők online biztonságának és digitális jóllétének elemeit az iskolai távoktatás idején.

Az anyagot a Boltunkban letöltheted! 

A poszthoz kapcsolódó anyagaink:

No data was found

További tartalmak a témában

Egy kutatás során megkérdezték a diákokat, hogyan kellene a tanároknak jobban vagy másképpen tanítani, hogy gördülékenyebb legyen a digitális oktatás.
A Bírósági és hatósági tolmácsolás óra keretében a hallgatók megismerkedtek a gyermekjogi megközelítéssel, amit későbbi munkájuk során tudnak gyakorolni.
A Hintalovon Alapítvány, mint az ECPAT magyarországi képviselője is támogatja az Európai Bizottság a gyermekek szexuális zaklatásának megelőzéséről és leküzdéséről szóló rendelettervezetét.
A gyerekek biztonsága megköveteli, hogy a közösségben mindenki számára egyértelmű legyen, hogy a bántalmazás semelyik formája sem elfogadható, és mindenki legyen tisztában azzal, hogy mit kell tennie akkor, ha bántalmazással találkozik. Ez a közös tudás az alapja egy biztonságos és átlátható közösségnek – ezt a tudást kell összefoglalnia és rendszereznie egy gyerekvédelmi irányelvnek.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

What should we pay attention to when organising a fresher’s camp

Mire figyeljünk gólyatábor szervezésekor?

Hogyan lehet olyan gólyatábort és más beavatási szertartást szervezni, amelynek során minden szereplő biztonságban és jól érzi magát?

8 kérdés, amit érdemes tudnod az iskolai bántalmazásról – plakát

Összeszedtük a 8 legfontosabb kérdést az iskolai bántalmazással kapcsolatban. Mit jelent a bullying? Hogyan ismerhető fel? Kihez érdemes segítségért fordulni? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le pdf-ben a válaszainkat!

10 alapelv, ha felnőttekkel dolgozik a gyereked

Hogyan dolgozzon együtt egy gyerek felnőttekkel? Milyen jogai vannak, milyen feltételeket kell, hogy biztosítanak neki? Olvass utána!

Cikkajánló

×
×

Cart