Ingyenes jogsegélyvonalat indít a Hintalovon

Élő chates tanácsadás, ahol egy héten kétszer, chaten lehet az Alapítvány jogász kollégáitól ingyen és név nélkül tanácsot kérni - mert hisszük, hogy a közösségi támogatás és összefogás az, amivel közösen megoldhatjuk ezt az válságos helyzetet.

Hintalovon

2020.03.23.

Élő chates segélyvonalat indítunk a koronavírus-járvány által okozott megváltozott élethelyzetekben adunk gyermekjogi tanácsot. A segélyvonal ingyenes és anonim, a yelon.hu/szuloknek oldalon érhető el.

A koronavírus-járvány miatt az egész életünk egyik pillanatról a másikra megváltozott.. Rengeteg kérdést kaptunk a karanténra, kapcsolattartásra, egészségügyi vészhelyzetre, online oktatásra vonatkozóan. Átgondoltuk, hogy mivel segíthetnénk ebben a nehéz helyzetben  legjobban, így elindítjuk a Segélyvonal szolgáltatásunkat.

A Segélyvonal egy olyan élő chates tanácsadás, ahol egy héten kétszer, chaten lehet tőlünk gyermekjogi kérdésekben tanácsot kérni. A chaten jogász kollégáink állnak  rendelkezésre nyitvatartási időben, szerdán és pénteken 16-18 óra között. A segélyvonal ingyenes és anonim. A leggyakoribb kérdéseket cikkek formájában is feldolgozzuk majd, a legfrissebb anyagaink a www.yelon.hu/szuloknek oldalon érhetők el. A segélyvonal nyitvatartási időben a www.yelon.hu/szuloknek oldalon működik.

Hisszük hogy a közösségi támogatás és összefogás az, amivel közösen megoldhatjuk ezt az válságos helyzetet.

Együtt vagyunk. #segélyvonal 

További tartalmak a témában

A gyerek legfőbb érdeke komplex dolog. Az első lépés, hogy az ügyben érintett szakemberek gondolják végig, hogy az milyen elemekből áll, és azok mentén hogyan biztosítható – konkrét példa arról, mit jelent ez a gyakorlatban, ha például két gyerek lemarad az ovis csoportjától.
Az ENSZ Gyermekjogi egyezménye szerint a gyerekeknek joguk van az őket érintő kérdésekben részt venni, és véleményüket figyelembe kell venni; a Gyermekek Jogaiért Felelős Tematikus Munkacsoport munkájában 2020-ban már 2 gyerek is részt vesz.
A Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban történt zaklatási botrány után sikerült kialakítani egy olyan védelmi hálót az iskolában, melytől biztonságosan tud működni a tanár-diák és diák-diák kapcsolat.
A cyberbullying globális méretű problémává nőtte ki magát: a statisztikák szerint minden harmadik fiatalt ért már ilyen típusú zaklatás, miközben, ha az értük felelős felnőtteket kérdezzük a témában, leggyakrabban tehetetlennek érzik magukat.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

3 + 1 tipp felelős felnőtteknek - Mit csinálj, ha megjelenik a fejtetvesség egy gyerekközösségben?

Mire figyeljünk, ha megjelenik a fejtetvesség egy gyerekközösségben? – 3 +1 tipp felelős felnőtteknek

Ha kíváncsi vagy, hogy felelős felnőttként mit tehetsz, ha egy gyermekközösségben megjelenik a fejtetvesség, akkor töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Tanárként a digitális osztályteremben

Összeállítottunk egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.  Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd összefoglalónkat!

Cikkajánló

×
×

Cart