A gyermekek biztonsága alapkövetelmény

"Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba"- Kökéndy Ákos gondolatai a Pannonhalmi Szimpózium előtt

Hintalovon

2019.09.25.

“Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba”- Kökéndy Ákos

Mi az Ön számára a legfontosabb kérdés, amire szeretne választ kapni a konferencia után?

Az egyik legfontosabb kérdés számomra, hogy eljutott-e  már a közgondolkodás arra szintre, hogy a gyermekek biztonsága olyan alapkövetelmény, ami nélkül nincs értelme sem pedagógiai programról, sem reformokról, sem egészséges jövőképről beszélni.

Mi az Ön személyes motivációja a témában?

Vágyam, hogy olyan működési modellt dolgozzunk ki az iskolában, ami észrevétlenül simul bele az eddigi működésünkbe. Olyan helyeken kell megjelennie, ahol eddig avarral befedett csapdák között futottunk. Segíteni kell, hogy nyugodtabban haladjunk az utunkon.

Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba, ami úgy segítheti a gyerekek biztonságérzetét, hogy közben a szülők és a pedagógusok is a saját fejlődésükként éljék meg a megjelenő új szempontok használatát.

Van-e olyan nemzetközi példa amit követendőnek tart az iskolai bántalmazás megoldásában?

Inspiratív megközelítéseket láttam már, de azt gondolom, hogy minden ilyet csak úgy szabad bevezetni, ha azt az iskola saját maga teremtette meg. Ha nem recepteket másolunk, hanem megtanulunk főzni, ha ez keményebb munka, akkor is.

Van-e olyan könyv, film, bármilyen más művészeti alkotás, amit ajánlana az iskolai bántalmazás könnyebb megértéséhez?

A Patrick Melrose könyvek olvasása során nagyon mély benyomásom alakult ki a gyermekek bántalmazásáról, annak feldolgozásáról, kínkeservéről. Bár az nem iskolai bántalmazást ír le, mégis rengeteget tanultam belőle

Van –e olyan előadás (TED talks, stb.) amit ajánlana nekünk a témában? 

Peter Gabriel videóval küzd az igazságtalanság ellen előadás mutat valamit abból, hogy milyen módon hat az emberre a megszégyenítés.

További tartalmak a témában

A gyerekeket érintő döntésekből nem kihagyhatók a gyerekek, a gyerek-részvételi kutatások pedig egy izgalmas és hasznos eszközt nyújtanak a gyerekek véleményének megismerésére.
31 évvel a Gyermekvédelmi Egyezmény, és 25 évvel a Gyermekvédelmi Törvény elfogadása után azt látjuk, hogy a komoly rendszerszintű problémákra 2022-ben olyan időszakos krízisek is rárakódtak, amelyek túlnőnek a jogalkotás vagy a kommunikáció kompetencia területein. Szavakkal nem megoldható kihívásokról van szó. A munkaerőhiány, az állami gondoskodás rendszerén belüli kapacitás problémák, és a gyermekvédelmet érintő strukturális nehézségek ráadásul pont azokat a régiókat sújtják különösen, ahol alapból több és jobb ellátórendszerre lenne szükség.
Milyen volt gyereknek lenni 2022-ben Magyarországon? Megjelent a legfrissebb Gyermekjogi jelentés.
A Hintalovon Alapítvány Gyermekjogi Központja is részt vett a PILnet, a pro bono ügyvédek legnagyobb nemzetközi fórumán, 70 ország 750 képviselőjével.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.

60 léleksimogató mondat – Plakát

Megerősítő, pozitív mondatok a mindennapi gyerekneveléshez: 60 jó mondat, amit neked is ismerned kell! Töltsd le plakátunkat!

Kapcsolattartás különválás után

Kapcsolattartás különválás után – Ajánlások a gyerek korához, egyedi szükségleteihez

Hogyan szervezzük a kapcsolattartást a válás, különválás után? Gyermekközpontú ajánlás és szempontrendszer a különváláshoz.

Cikkajánló

×
×

Cart