Figyelj, kérdezz, szólj! Gyermekvédelem a gyakorlatban

Mit tehetünk felelős felnőttként, ha azt észleljük, hogy egy gyerek bajban van?

Dátum

Bármikor elvégezhető

Időtartam

1,5 órás egyéni ütemben végezhető e-learning képzés

Kinek ajánljuk?

felelős felnőtteknek, szakembereknek

Típus

online

Elérhetőség

Támogatási összeg

Ft

Tematika

  • A gyermekvédelmi rendszer
  • Mitől 'véd' a gyermekvédelem?
  • A jelzőrendszer működése és tagjai
  • Hogyan tehetünk jelzést?
  • Gyerekjogok=gyermekvédelem?
  • Hol van a gyerek ebben a történetben?

Leírás

A „gyerekvédelem” szó az elmúlt időszakban talán minden korábbinál többször és többféle értelemben került elő – gyakran egymásnak ellentmondó jelentéstartalommal. A kegyelmi ügy óta különösen sokszor használták, sokféle szövegkörnyezetben, ami miatt nehéz lett követni, miről is beszélünk valójában. És nehéz lett viselni is – főleg azoknak, akik nap mint nap ebben a rendszerben dolgoznak.

A legtöbb felnőtt – különösen azok, akik gyerekekkel dolgoznak – gyakran hamar észreveszi, ha egy gyerekkel valami nincs rendben. De az már nem mindig világos számukra, hogy pontosan mit tehetnek, hová fordulhatnak, vagy egyáltalán milyen felelősségük van egy ilyen helyzetben. Sokszor a bizonytalanság nem a szándék hiányából fakad, hanem abból, hogy nincsenek pontos ismeretek a gyermekvédelmi rendszer működéséről, az eljárásokról, a lehetőségekről.

Ezért lenne fontos, hogy ne csak a szakemberek részesüljenek képzésekben és módszertani támogatásban, hanem a közösség minden tagja – szülők, pedagógusok, segítők és laikusok. Számukra is elérhetőek legyenek az alapvető, érthető információk arról, mit lehet és mit kell tenni, ha egy gyerek veszélybe kerül. A gyerekvédelem közös felelősség – de csak akkor tud valóban működni, ha értjük, hogyan kapcsolódhatunk hozzá.

Az ingyenes elvégezhető, kb. másfél órás online képzésre bárki regisztrálhat, és elvégzéséről tanúsítványt és digitális kitűzőt kap. 

 

A képzés gyermekjogi keretezését, valamint a Gyerekjogok című fejezet megírását Lápossy Attilának köszönhetjük. Hálásak vagyunk továbbá Bácsalmásy Dalma közreműködéséért a képzés fejlesztésében.

Kapcsolódó tartalmaink

Következő események

Milyen gyereknek lenni és gyereket nevelni Magyarországon?

Hogyan működik a gyermekvédelem? Miként érvényesülnek a gyermekjogok?

Ingyenesen is elérhető

Gyerekek online biztonsága (akkreditált)

Milyen jogai vannak a gyerekeknek a digitális világban? Hogyan tudhatjuk őket online is biztonságban? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma akkreditált képzésünkre!

15 000 Ft

Gyerekekkel szembeni erőszak (akkreditált)

Mit jelent a gyerekbántalmazás és mit tehetünk ellene szakemberként? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma akkreditált képzésünkre!  

15 000 Ft