Amit felelős felnőttként a groomingról tudni érdemes
Amit felelős felnőttként a groomingról tudni érdemes
Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming, akkor válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!
Kategóriák: Gyereknevelés, Letölthető anyagaink, Online biztonság
Sok minden veszélyben van most - a Hintalovon is
Évről évre egyre nehezebb körülmények között dolgozunk – azonban most először kérdésessé vált, hogy tudjuk-e folytatni a munkánkat. A Hintalovon Alapítvány már márciusban felkerült a Szuverenitásvédelmi Hivatal listájára – csak azért, mert uniós támogatást nyertünk egy gyermekjogi, környezetvédelmi projektünkre.
Most újabb lista van készülőben az “átláthatósági” törvényjavaslatnak köszönhetően. Ha felkerülünk erre a listára, az ellehetetlenít mindent, amit eddig felépítettünk.
Csatlakozz kampányunkhoz és támogass bennünket, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!
Adószámunk: 18752836-2-41
Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.
Leírás
Az online kommunikációval egyre több olyan kifejezéssel találjuk magunkat szembe, aminek tartalmát nem ismerjük. Először egy tevékenység, egy jelenség megjelenik az online térben, ami az idő múltával egyre gyakoribb és gyakoribb lesz. Ekkor kell ennek a jelenségnek nevet adni, mert ha valaminek neve van, beszélhetünk róla, megismerhetjük és védekezhetünk ellene.
De, hogy mi is az a tevékenység, ami ezt a nevet kellett, hogy kapja?
A grooming angol szó becserkészést, behálózást jelent. Milyen különös, hogy mindkét magyar szó a vadászatból ismert fogalmakat takar. Olyanokat, amik mögött tudatos, előre elgondolt és megfontolt, lassú lépések vannak, hogy a vadász megszerezze a kiszemelt áldozatot. Ahogyan azonban megismerhetőek a vadász lépéseit és tervei, úgy vannak nagyon tipikus jelei annak, ahogy egy bántalmazó megpróbálja becserkészni áldozatát. A grooming ugyanis a bántalmazás egyik formája, amikor a bántalmazó célja, hogy szexuális visszaélést kövessen el, akár online akár valós térben.
Szakmai anyagunk abban segít a szülőknek, hogy pontosan megismerjék a grooming fogalmát, annak jeleit, lépéseit, hogy a folyamat nem pontszerű, azaz hogy nem az egyik pillanatról a másikra történik, illetve, hogy egy teljesen vadidegen vagy akár ismerős, hogyan és mire használja fel a kiépített bizalmat.
Ha érdekel az EU ezzel kapcsolatos jogalkotási folyamata vagy csak szívesen olvasnál bővebben a témában, nézz körül weboldalunkon!