Gyerekkel karanténban – tanácsok és tippek, PODCAST

Hogyan kérhet segítséget egy gyerek, ha veszélyben érzi magát és hogyan segíthetnek azok, akik a környezetükben bántalmazást, elhanyagolást tapasztalnak?
karanténban gyerekkel

Hintalovon

2020.04.16.

A harmadik EXTRA epizóddal jelentkezik a Magenta Podcast. Ebben a részben azt járjuk körül, hogyan lehet menedzselni az életünket, munkánkat, ha közben egy vagy több gyerek is igényt tart ránk.

Gyerekkel otthon lenni a mostani időszakban bizony nem egyszerű. Hiszen nem csak délután és hétvégén igényli a foglalkozást, hanem reggeltől lefekvésig, de persze a szülőnek mellette dolgoznia is kell, otthonról. Ki, hogyan, hol és mit csinál? Hogyan tudnak ők segíteni a tanácstalanoknak?

Beszélgettünk Gyurkó Szilvia gyerekjogi szakértővel, a Hintalovon Alapítvány vezetőjével. Elmondta, milyen most gyereknek lenni otthon, hogyan kérhet segítséget egy gyerek, ha veszélyben érzi magát és hogyan segíthetnek azok, akik a környezetükben bántalmazást, elhanyagolást tapasztalnak. Csorba Anitát, az inspirációk.hu blog alkotóját sokan ismerik és követik a közösségi médiában. Most elindította a Kreatív pihenő csoportot a Facebookon, hogy segítsen lefoglalni a gyerekeket otthon.

A digitális világban

A digitális világ kétgyermekes anyabloggere, Urbán-Váradi Alexandra arról mesél, hogyan éli meg ő a hétköznapokat és milyen tanácsai vannak az otthon rekedt családoknak. Végezetül Elek Ányossal, a Veled Kerek és a Bejárat kreatív műhely alapítójával beszélgettünk, hogyan hidalja át az otthon maradás okozta szakadékot egy olyan alkotóműhely, ahol a személyes érintkezésre épülő improvizáció az alapja a mindennapoknak.

Az epizód végén a műsorvezetők megosztanak pár hasznos és érdekes tippet ahhoz, hogy tartalmasan, izgalmasan tölthessük el az időnket otthon. Az epizódot itt is meg lehet hallgatni, valamint a népszerű zenemegosztókon érdemes keresni és követni a Magenta Podcast csatornáját.

Forrás és podcast

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Főleg kisgyermekkorban az osztályfőnök, a tanító személye és tanítási elvei meghatározók a gyerek jólléte tekintetében. A gyerekeket érintő ügyekben az ő legjobb érdeküknek kell elsődlegesen érvényesülnie, a kiégés, a túlzott stressz és aggodalom a teljesítmény miatt pedig nyilvánvalóan nem tartoznak ezek közé…
Egy gyermek szüleinek válása és a gyerek elhelyezésének a rendezése kizárólag a szülőkre és az érintett gyerekekre tartozik; mi a teendő, ha a média mégis tudósítani szeretne erről? Hogyan óvhatjuk meg a történet gyerek-szereplőjét?
Miért ne posztolj a gyerekekről? Van 12 okunk rá! Olvasd el tippjeinket hogy mivel védheted a gyerekek online biztonságát és mit tudsz teni azért hogy ne növeld a gyerekek digitális lábnyomát!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

5+1 indok amiért jó a szülőknek ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe

5+1 indok, amiért jó a szülőknek, ha bevonják a gyerekeket a döntésekbe – Plakát

Ha kíváncsi vagy, hogy miért jó a szülőknek, ha megkérdezik és figyelembe veszik gyerekeik véleményét is az őket érintő kérdésekben, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló plakátunkat!

Hogyan beszélj a gyerekeknek a gyerekjogokról?

Mik azok a gyerekjogok és hogyan beszélgess róluk gyerekeddel? Az alábbi pontok ebben nyújtanak segítséget.

Mire figyeljünk, ha megjelenik a fejtetvesség egy gyerekközösségben? – 3 +1 tipp felelős felnőtteknek

Ha kíváncsi vagy, hogy felelős felnőttként mit tehetsz, ha egy gyermekközösségben megjelenik a fejtetvesség, akkor töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart