A gyereked fotója 3,5 perc alatt kerülhet egy pedofil kezébe

Hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben? Hallgasd meg a podcastet! Gyurkó Szilvi gyermekjogi szakértő válaszol.
gyerekek fotójával vissza lehet élni

Hintalovon

2019.12.30.

Mindannyian botlottunk már olyan fotóba a Facebookon valamelyik ismerősünk gyerekéről, unokájáról, aminek láttán feszengve görgettünk tovább, vagy ami akár ki is verte a biztosítékot. Ismeritek például a kakis fotó műfaját?

„A gyereked fotója három és fél perc alatt kerülhet egy darknetes pedofilhálózatra és tizenkettő múlva már arra maszturbál valaki”- wmn.hu


Tudtátok, mi az a sharenting? Mi a baj a viccesnek szánt nem bejelentő videókkal? Mi az a műkupi? Mit jelent a digitális önrendelkezés, és mi az alsó korhatára? Gyurkó Szilvia gyerekjogász ijesztő dolgokat tud mondani arról, hányféleképp élhetnek vissza azzal, amit megosztunk a gyermekeinkről az online térben. Farkasházi Rékának a saját Instagram-oldaláról leszedett képei köré kerekítettek kamuújságcikkeket, Tóth „Girlzonboard” Flóra pedig épp nemrég hozott meg egy fontos döntést a kislányai védelmében. De hogy jönnek ide a delfinek, mivel árulhatja el a szülő, melyik gyerekét szereti jobban, és mi van a tökéletesre komponált Insta-képek mögött? WMN Popfilter – Szűrjük a zajt!

A podcastot itt tudod meghallgatni.

További tartalmak a témában

Soha ne üsd meg a gyereket! Ha pedig mégis előfordulna, megtanulhatsz őszintén bocsánatot kérni, és legközelebb valami jobb eszközt találni… olyat, ami nem okoz fájdalmat, nem ütközik törvénybe, és nem árt a gyereknek.
Ne hagyjuk szó nélkül, ha online zaklatást észlelünk, ne gondoljuk azt, hogy ezt a gyerekek majd megoldják egymás között. A kívülállók, különösen a felnőttek felelőssége óriási az ilyen esetekben.
Kérhet olyat az iskola, amit a szülő vagy a gyerek nem akar? Digitális kisokos a tantermen kívüli oktatás számonkérési módjairól és a gyerekek online biztonságáról.
Az Európai Unióban évente kb. 1300 gyereket visz el az egyik szülő egy másik országba a másik szülő engedélye nélkül. Az INCLUDE kutatásban a gyerekek segítségét kértük, hogy jobban megértsük a gyerekek érzéseit és szükségleteit egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi az a grooming és hogyan ismerheted fel?

Plakátunkban összefoglaltuk neked a grooming jeleit és találhatsz pár hasznos tanácsot is, hogy hogyan lehetsz az online térben biztonságban. Válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.

Szexting – Mit gondolj át mielőtt belemész ebbe a játékba?

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a szexting és mit érdemes átgondolnod mielőtt belemész ebbe a játékba, akkor  töltsd le az erről szóló plakátunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart