Mit és hogyan olvassunk a gyereknek?

Hogyan válasszunk mesekönyvet a gyerekeknek? A Hintalovon Podcastban praktikus tanácsok és könyvajánlók várnak, hogy varázslatos olvasmányélményeket teremts!

Hintalovon

2024.12.09.

„Ha azt szeretnéd, hogy gyermeked okos legyen, akkor olvass neki sok mesét. Ha  még intelligensebb gyermeket szeretnél, olvass neki még több mesét.” Albert Einstein idézetéből kiindulva a Hintalovon Podcast legújabb részének fő témája ezúttal az olvasás volt. A Bookline idei gyerekkönyves sikerlistája alapján arról beszélgettünk, hogy milyen könyveket, miért és hogyan olvassunk a gyerekeknek.

Az epizódban több mesekönyv is szóba kerül, például:

  • Zalka Csenge Virág: Hétlábú paripák és jó boszorkányok – Hargitai népmesék új köntösben, tele varázslattal, humorral és olyan tanulságokkal, amelyek generációk óta formálják a gyerekek világlátását. Ez a könyv tökéletes választás, ha szeretnél a hagyományos mesevilágba mélyebben elmerülni.
  • Bajzáth Mária: Karácsony- és újévváró történetek – Egy csodálatos kötet, amely az adventi időszak hangulatát hozza közelebb. A mesék nemcsak az ünnepi készülődést teszik varázslatossá, hanem segítenek ráhangolódni a közös családi pillanatokra.
  • Kiss Judit Ágnes: Tujaszörny és a Nyírfakobold – Egy izgalmas történet, amely a gyerekek beilleszkedési nehézségeire reflektál, segítve őket és a szülőket abban, hogy jobban megértsék és kezeljék ezeket a helyzeteket.
  • Révész Emese: Amíg én oviban vagyok – Egy mesekönyv, amely a gyerekek legnagyobb kíváncsiságára ad választ: mi történik otthon, amíg ők az óvodában vannak? 
  • Vass Dorotea: Olvasásmotiváció a listánkban ez egy kakukktojás, mert nem gyerekeknek, hanem szülőknek, pedagógusoknak készült, hogy kreatív módszerekkel és élményszerű megközelítéssel tudják segíteni a gyerekeket az olvasás megszeretésében.

Minden könyv más és más, de közös bennük, hogy segítenek megteremteni azokat a pillanatokat, amelyekből a legszebb gyerekkori emlékek születnek. ✨

A cikket a Bookline támogatta, köszönjük nekik!

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Sokat segíthet, ha családként rá tudunk nézni közösen, ki mit szeretne, mit vállal, és mit ígér – magának, és a többieknek. Az internetes házirend és közös képernyőszabályok ebben segítenek.
A résztvevő országok tapasztalatait összegezve született egy dokumentum, melyben a 20 ország jövőbeni együttműködésére tekintettel fogalmazta meg céljait.
Milyen előírások vonatkoznak az iskolai járványkezelésre? Milyen hatáskörben és miről dönthet az iskola vezetése?
A serdülőkor változásai már 8–13 éves korban elkezdődnek, és átlagosan 5–7 évig tartanak. Sokkal zökkenőmentesebbé tehetjük a gyerekünk számára a kamaszkor kezdetét, ha előre felkészítjük őt a várható változásokra. A szexuális nevelés nem egy alkalom, hanem egy folyamat, ami a gyereknevelés elválaszthatatlan része.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szexedukáció szülőknek -10 napos e-mail kurzus

Felvilágosítás – szexedukáció szülőknek – 10 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

Így szurkoljatok nekünk! – plakát

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le az Így szurkoljatok nekünk! plakátot!

Cikkajánló

×
×

Cart