Segédanyag gyerekeknek az ENSZ jelentéstételhez

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban.
gyerekjogi segédanyag

Hintalovon

2020.07.15.

Új segédanyagot készített az ENSZ gyerekeknek arról, hogyan mondhatják el a véleményüket a Gyermekjogi Bizottságnak a jogaik érvényesüléséről az országukban. 

“My Pocket Guide” nevet viselő gyerekbarát kiadvány megismerteti a gyerekeket az ENSZ Gyermekjogi Bizottságának munkájával, a kormányok, civilek jelentésével, és ötleteket ad nekik, hogyan tudnak bekapcsolódni ebbe, és hogyan tudnak önálló kutatást vagy kampányt indítani. Segítséget nyújt nekik abban, hogy megtervezzék és kivitelezzék azt, de a jelentés elkészítésén túl annak személyes képviseletéhez is tanácsokkal látja el a gyerekeket, segítve a felkészülésüket. A gyerekbarát kiadvány egyelőre angolspanyol és francia nyelveken érhető el.

A kiadvány számos nemzetközi példát is bemutat arról, hogy hogyan vettek részt a gyerekek a jelentéstételben a korábbi években. A jó gyakorlatok között szerepel a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány által szervezett “Te hogy látod?” kampány is, mely 2019-ben elsőként vonta be a magyarországi gyerekeket az ötévente esedékes jelentéstételbe.  

A frissített gyerekbarát kiadvány és a 2011-ben kiadott esettanulmányok a gyerekek részvételét segítő szakemberek számára is fontos segédanyagként szolgálnak. A számukra készült Together with children – for children” című kiadvány frissítése jelenleg folyamatban van.

További tartalmak a témában

Nehéz lehet jó döntést hozni, amikor elvált szülők gyereke kapcsán a kapcsolattartásról úgy kell határozni, hogy felmerül az erőszak gyanúja – tudd meg, hogyan képviselhető egy ilyen helyzetben is a gyerek legfőbb érdeke, és érvényesíthetőek az Őt megillető jogok.
Joggal aggódhatsz, ha a gyereked tüntetni készül; az Alapítvány egy videós kisokosban szedte össze, amit gyerekként egy ilyen döntéshez tudni érdemes.
Szülőként fontos feladatunk, hogy felkészüljünk a digitális szülőségre és online is biztonságot nyújtsunk a gyerekeknek. Ebben a mini videósorozatban arról beszélgetünk, mit tehet a szülő, hogy biztonságban tudja gyermekét az online térben.
Zéró tolerancia van érvényben a gyerekek bármilyen fizikai fenyítésével kapcsolatban. Ha büntetünk, tehát veréssel reagálunk, egy dolgot érünk el: a gyerek félni fog. Azt éli meg, hogy ő rossz, lusta, akit csak bántással lehet kezelni, és meg kell próbálnia eltitkolnia, ha valami rosszat tett.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Gyerekek a bontóperkben

Gyerekek a bontóperekben: – Segédanyag a gyerekek tájékoztatásához, felkészítéséhez

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes szakemberként figyelned egy válás kapcsán, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

kamaszkor útikalauz

Kamaszkor – Útikalauz (felvilágosításhoz) szülőknek 1. rész

A kamaszkor nehéz. Segítünk eligazodni a kamaszkor kényes nevelési kérdéseiben, legyen szó felvilágosításról, szexuális nevelésről, más fontos kérdésekről.

Szexting – Mit gondolj át mielőtt belemész ebbe a játékba?

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a szexting és mit érdemes átgondolnod mielőtt belemész ebbe a játékba, akkor  töltsd le az erről szóló plakátunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart