A gyermekek biztonsága alapkövetelmény

"Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba"- Kökéndy Ákos gondolatai a Pannonhalmi Szimpózium előtt

Hintalovon

2019.09.25.

“Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba”- Kökéndy Ákos

Mi az Ön számára a legfontosabb kérdés, amire szeretne választ kapni a konferencia után?

Az egyik legfontosabb kérdés számomra, hogy eljutott-e  már a közgondolkodás arra szintre, hogy a gyermekek biztonsága olyan alapkövetelmény, ami nélkül nincs értelme sem pedagógiai programról, sem reformokról, sem egészséges jövőképről beszélni.

Mi az Ön személyes motivációja a témában?

Vágyam, hogy olyan működési modellt dolgozzunk ki az iskolában, ami észrevétlenül simul bele az eddigi működésünkbe. Olyan helyeken kell megjelennie, ahol eddig avarral befedett csapdák között futottunk. Segíteni kell, hogy nyugodtabban haladjunk az utunkon.

Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba, ami úgy segítheti a gyerekek biztonságérzetét, hogy közben a szülők és a pedagógusok is a saját fejlődésükként éljék meg a megjelenő új szempontok használatát.

Van-e olyan nemzetközi példa amit követendőnek tart az iskolai bántalmazás megoldásában?

Inspiratív megközelítéseket láttam már, de azt gondolom, hogy minden ilyet csak úgy szabad bevezetni, ha azt az iskola saját maga teremtette meg. Ha nem recepteket másolunk, hanem megtanulunk főzni, ha ez keményebb munka, akkor is.

Van-e olyan könyv, film, bármilyen más művészeti alkotás, amit ajánlana az iskolai bántalmazás könnyebb megértéséhez?

A Patrick Melrose könyvek olvasása során nagyon mély benyomásom alakult ki a gyermekek bántalmazásáról, annak feldolgozásáról, kínkeservéről. Bár az nem iskolai bántalmazást ír le, mégis rengeteget tanultam belőle

Van –e olyan előadás (TED talks, stb.) amit ajánlana nekünk a témában? 

Peter Gabriel videóval küzd az igazságtalanság ellen előadás mutat valamit abból, hogy milyen módon hat az emberre a megszégyenítés.

További tartalmak a témában

Hasznosabb tananyag, több idő a családdal és kevesebb iskolai zaklatás. Ezekben hangsúlyosabb a magyar gyerekek hiányérzete európai kortársaiknál, minden más kérdésben nagyságrendileg azonos a többi európai gyerekével: ők is komolyan tartanak a munkanélküliségtől, nagyon félnek a klímaváltozás következményeitől és elutasítanak mindenfajta megkülönböztetést.
Az Európai Bizottság stratégiát készít a 2021-2024-es időszakra a gyerekjogok védelméért, valamint elindít egy kezdeményezést az egyenlő esélyekhez való hozzáférés előmozdítására. Kialakításukhoz a gyerekek véleményére is szükségük van – segíts, hogy elmondhassák!
A Ferencvárosi Szociális és Gyermekjóléti Intézmények Igazgatóságának Családtámogató és Gyermekjóléti Központ meghívásának tettünk eleget múlt héten, Éves Gyermekvédelmi Jelzőrendszeri Találkozójukon való előadásunkkal.
Gyerekeknek szóló, a helyzet értelmezését, megértését segítő anyagok a digitális oktatásról, az adatvédelemről és az ezekkel összefüggő legfontosabb kérdésekről koronavírus idején.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

What should we pay attention to when organising a fresher’s camp

Mire figyeljünk gólyatábor szervezésekor?

Hogyan lehet olyan gólyatábort és más beavatási szertartást szervezni, amelynek során minden szereplő biztonságban és jól érzi magát?

Online biztonság az otthontanulásban

Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!

Mit érdemes tudnod az iskolai közösségi szolgálatról?

Összeírtuk, hogy mit érdemes átgondolni az iskolai közösségi szolgálat előtt, mi a célja, mire érdemes figyelni. Hogy válaszd ki a megfelelő helyet, mire számíthatsz?

Cikkajánló

×
×

Cart