Határhúzás és határtartás szeretetteljesen

Füstös Móni a Hintalovon Alapítvány követeként tartott jótékonysági Pozitív fegyelmezés előadást június 19-én. Az interaktív előadás témája a határhúzás és a határtartás volt.

Hintalovon

2025.06.20.

Vajon mi különbözteti meg a felelős szülőt a “csak” szülőtől? Vajon mit jelent egyáltalán, hogy valaki felelős szülő? Több órás előadás, könyvek, workshopok és képzések anyagainak elsajátítása után már lehet valaki felelős szülő?

Ha ki kellene emelni egyetlen fő gondolatot Füstös Móni június 19-én a Hintalovon Követeként tartott Határhúzás és határtartás szeretetteljesen című online előadásából akkor talán ez lenne: Ne dumálj, cselekedj! Addig ugyanis, amíg csupán elméleti szinten ismered és beszélgetsz a határtartásról és a pozitív fegyelmezésről, de az adott pillanatban mégis engedékeny vagy tekintélyelvű szülőként reagálsz, a gyermeked ugyanolyan bizonytalan marad és tovább fogja keresni a kapaszkodókat. Honnan ismered fel? Hát feszegeti a határait. 

Füstös Móni online előadása ugyanolyan gyakorlatias volt, mint ahogyan az általa bemutatott, Jane Nelsen által kifejlesztett Pozitív fegyelmezés elnevezésű gyermeknevelési szemlélet. Az online térben összegyűlt érdeklődők az előadás alatt mindvégig aktívan jelen voltak. Bevonva, megkérdezve érezték magukat, miközben magukon próbálhatták ki és tapasztalhatták meg a gyakorlati eszközöket. 

Miről volt szó az előadáson? 

  • Miről árulkodik a gyermek kirívó viselkedése? 
  • Mi is az a Pozitív fegyelmezés? 
  • Milyen szülőtípusok vannak? És miért legyünk Mérvadóak? 
  • Mi a baj a tekintélyelvű és az engedékeny szülői típusokkal? 
  • Miért olyan nehéz határt húzni? 
  • Mit tegyünk, hogy mégis tudjunk határt húzni? 
  • Ne könyörögj, cselekedj! 

Ez utóbbinál gyakorlati tanácsként elhangzott, hogy először mindig érdemes magunkba rendet rakni. Mérlegelni és átgondolni a vissza-visszatérő konfliktusos helyzeteket. Felülvizsgálni, hogy mi az, ami lehet alku tárgya, mi az, ami biztos nem, és mi az, amiből nekünk kell engedni valamint, hogy egyáltalán mi az, amire mi magunknak hatással vagyunk és lehetünk. Hiszen a Pozitív fegyelmezés nem egy olyan varázsige, amit minden reggel és este elmormolhatunk, hanem egy aktív és cselekvőképes bizalom és tisztelet a gyerek iránt, amit ha megadunk, a világ törvényszerűségéből adódóan vissza is fogunk kapni. 

Móni előadása, interaktív játéka végtelenül szórakoztató és emlékezetes volt. Nem csupán elmondta, hanem meg is mutatta, hogy “ A legjobb tanítóink a saját tapasztalataink!” Aki pedig ezen a júniusi estén megtapasztalta, hogy mi a különbség a DE és az ÉS használata között, azóta is ezt gyakorolja hosszan, mint egy kisgyerek a fütyülést. Bár egyik sem megy egyik pillanatról a másikra, egyszer csak rutinná válik. 

Akkor vajon ő már felelős szülő? 

Füstös Móni a Veszélyben a Hintalovon kampányhoz csatlakozott adománygyűjtő követként. Adománygyűjtő követként vállalása egy Pozitív Fegyelmezés előadás megtartása volt, amelyhez 157 adományozó 603.000 Forint támogatást adott. 

További tartalmak a témában

Elindult Követes kampányunk, amelynek kiemelt célja a Hintalovon fennmaradása. Nézd meg Követeinket és támogasd a kampányunkat!
Csipes Tamara a Hintalovon Alapítvány követeként családi, evezős sportnapot rendezett a Kolonics György Vízisport Központban június 15-én.
Hintalovon Alapítvány is csatlakozott az idén negyedik alkalommal megrendezésre kerülő „Új Nap, Új remények” adománygyűjtő eseményhez.
Alapítványunk legújabb szolgáltatási terméke a rendhagyó, személyes kvíz a Veled Változom Program. Vállalatok munkatársainak és minden felelős felnőttnek, hogy magabiztosan és hatékonyan kezelhesse a modern szülőséghez kapcsolódó kihívásokat.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ajánlások újságíróknak: interjúkészítés gyerekekkel – magyar és angol verzió

Hogyan lehet felelősen interjút készíteni gyerekjogi szempontból a gyerekekkel. A média munkatársainak szóló anyagunkban 14 pontban foglaljuk össze, töltsd le ajánlásunkat!

Mi az a grooming és hogyan ismerheted fel?

Plakátunkban összefoglaltuk neked a grooming jeleit és találhatsz pár hasznos tanácsot is, hogy hogyan lehetsz az online térben biztonságban. Válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Miért tilos a verés? – Beszéljünk a fenyítés káros hatásairól

Miért ártalmas a pofon, a fenékre csapás vagy a tasli ? Milyen más nevelési technikákat tudunk alkalmazni helyette? Segítünk!

Cikkajánló

×
×

Cart