#CovidUnder19: Kérdőív gyerekeknek

A gyerekeket érintő döntésekben oda kell figyelni a gyerekek véleményére is. Nincs ez másként a koronavírus alatt sem; magyarul is elérhető a felmérés, amiben elmondhatják a véleményüket.
covid under 19 kérdőív

Hintalovon

2020.07.16.

A gyerekeket érintő döntésekben oda kell figyelni a gyerekek véleményére is. Nincs ez másként a koronavírus alatt sem. A gyermekjogok végrehajtására ígéretet tevő kormányok – köztük Magyarország is – megalapozottabb, ezért hatékonyabb döntéseket tudnak hozni a járvány kezelésére, ha annak tapasztalatairól a gyerekek véleményét is megismerik.

A döntéshozók támogatására ezért a Queen’s University Belfast Gyermekjogi Központja kezdeményezést indított #CovidUnder19: Élet a koronavírus alatt néven, hogy összegyűjtse a gyerekek véleményét arról, hogy hogyan érintette őket a járvány.

Az online kérdőíven alapuló kutatás kialakításában több szervezet és 270 gyerek vett részt 26 országból, köztük nemzetközi partnerünk, a Eurochild gyerekcsoportja is. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány segítségével most magyarul is elérhető a kérdőív.

A magyar gyerekek véleménye is megjelenhet a felmérésben

A felmérés 8-17 éves gyerekeknek szól, és az alábbi linken érhető el: http://go.qub.ac.uk/CovidUnder19Hu
Kitöltése kb. 20 percet vesz igénybe, melyre július 30-ig van lehetősége a gyerekeknek.
A gyerekekkel történő konzultáció eredményeit a résztvevő szervezetek megosztják a döntéshozókkal, hogy azokat figyelembe véve tudjanak tenni a gyerekek helyzetének javításáért. A felmérés eredményeit a gyerekek számára is könnyen megismerhetővé teszik, hogy támogassák velük a gyerekek kezdeményezéseit is.

Jelenjen meg a globális felmérésben a magyarországi gyerekek véleménye is!

Kérjük, oszd meg Te is a gyerekekkel és fiatalokkal, és azokkal a partnereiddel, akik segíthetnek eljuttatni azt hozzájuk.

További tartalmak a témában

Az egészséges szexualitás kialakulásához nem elég az egyszeri szexuális felvilágosítás. A testi és lelki változások mind formálják a gyerek szexualitását, akit nagyon sok veszélynek teszünk ki, ha egyedül hagyjuk a kérdéseivel.
Mondd el az ENSZ-nek, mit gondolsz a klímaváltozással kapcsolatos törekvéseiről, és gyűjtsd össze a gyerekek rajzait, történeteit, véleményét is. Angol, környezetvédelmi és más táborokba is jó program!
Milyen volt 2016-ban gyereknek lenni Magyarországon? Van-e elegendő tanár és háziorvos a rendszerben? Ehhez hasonló kérdésekre ad válaszat a 2016-os Gyerekjogi jelentés.
A finn és a dán ECPAT-nál dolgozó kollégák egy nagyon fontos szakmai anyagot készítettek, ami azzal a ritkán tárgyalt témával foglalkozik, hogyan lehet megelőzni és kezelni a kamaszkorban, fiatal felnőttkorban megjelenő pedofil késztetést.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Grooming – előzd meg, vedd észre, támogasd jól a gyereked!

Ha kíváncsi vagy mit is jelent a grooming és hogyan veheted észre, ha gyereked becserkészés áldozata lett, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le az erről szóló kiadványunkat!

What should we pay attention to when organising a fresher’s camp

Mire figyeljünk gólyatábor szervezésekor?

Hogyan lehet olyan gólyatábort és más beavatási szertartást szervezni, amelynek során minden szereplő biztonságban és jól érzi magát?

Vigyázz magadra!

Vigyázz magadra! – Miért és hogyan vonjuk be a gyerekeket az erőszak elleni védelembe?

Szeretnénk, hogy a gyerekek szólnának, ha bántják őket vagy másokat, lépjenek fel az erőszak ellen. De hogyan érjük ezt el? Ha kíváncsi vagy válaszainkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart