Szőrös kérdések: a kamaszkor testi változásai

A kamaszkori testi változások között a szőrkérdés az egyik legnehezebb sok fiatal számára; szülőként azonban tehetünk azért, hogy a gyerekünk ebben az időszakban is jól érezze magát a bőrében.
kamaszkori szőrösödés, testi változások, szőrtelenítés

Hintalovon

2019.08.29.

Kamaszkorban az egyik legszembetűnőbb változás – és gyakran az egyik legbosszantóbb is – a szőr megjelenése: lábon, karon, hónaljon, hason, háton, arcon és a nemi szervek tájékán. Mit tanácsoljon a szülő? Ebben segít Varga Aida, a Yelon-chat ügyeletvezetője.

Bár manapság sokféle szőrtrend fut egymás mellett, mégis nagyon nehéz megtalálni kamaszként, hogy mit is kezdjenek azzal a sok szokatlan szőrrel. Leborotválják? Netán gyantázzák? Vagy hagyják csak úgy, ahogy van? De mit szólnak a többiek? Nem ciki a kozmetikusnál gyantáztatni? Ilyen és ehhez hasonló kérdések sokasága futhat végig egy átlagos kamasz fejében, mikor ezzel a problémával szembesül.

Borotvahasználat, túl forró otthoni gyanta, kétes házi praktikák

Hogyan tudnak ebben a világban a gyerekek kiigazodni? Nehezen. Arról nem is beszélve, hogy ha egyedül hagyják őket a szőrkérdéssel, akár olyan módszerekhez is folyamodhatnak, amiket nehéz jól alkalmazni és megsérülhetnek (nem megfelelő borotvahasználat, túl forró otthoni gyanta, kétes házi praktikák), vagy olyan megoldás mellett teszik le a voksukat, amitől nem is érzik jól magukat. Amennyiben tudnak erről a szülővel beszélni, közösen sokkal könnyebb (és biztonságosabb!) arról gondolkodni, hogy mi a legmegfelelőbb módszer – már ha tényleg szeretnének megválni a szőrtől. Ebben persze nem kell minden kérdésre tudnunk válaszolni, bátran kérhetjük kozmetikus segítségét akár mi is!

Vannak, akik szőr nélkül nem érzik jól magukat és kifejezetten szükségük van rá. Akadnak olyanok is, akiknek tetszik a szőr magukon és a párjukon is. Vannak, akik a borostát szeretik, és olyanok is, akik csupaszon érzik a legkomfortosabban magukat. Sőt, akad, aki szereti díszíteni a szőrét színes festékkel és csillámmal is. Szóval tényleg igazán sokfélék vagyunk, igazán sokféle preferenciával. 

Beszéljük meg! 

Lehetséges, hogy gyerekünk teljesen máshogy vélekedik a szőrről, mint mi. Érdemes erről közösen gondolkodni, nyitva az ő álláspontja felé is. Nehéz megtalálni, hogy mi az egyénre szabott legmegfelelőbb válasz a szőr kezelésére, de a legfontosabb, hogy bármi legyen is, gyerekünk jól érezze magát tőle a bőrében. Mert lehet szőrös, csillámos vagy épp csupasz – a legfontosabb az, aki a szőrt viseli. 

(A Yelon a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány programja, amely a www.yelon.hu/szuloknek oldalon szülőknek nyújt segítséget a gyereknevelés kényes kérdéseiben. Az alapítvány a magyarországi gyerekekért dolgozik, a gyerekek legfőbb érdekeit képviseli.)

forrás: Délmagyarország

Kiemelt kép innen.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

A világon minden 5. percben meghal egy gyerek gyermekbántalmazás miatt. Évente 200 millió gyerek válik szexuális bántalmazás áldozatává. Mit tehetünk, hogy javuljon a helyzet?
A Gyermekjogi Követek tavasztól kezdve részt vettek a Lanzarote egyezményhez tartozó 2018-as jelentéstételben. A követek a bizottság által megfogalmazott kérdések mentén összefoglalták, mit gondolnak a szexting és az iskola szerepéről. Ismerjétek meg, hogyan dolgoztak a gyerekek a jelentés elkészítésén.
Alapelv, hogy alapvetően nem szólunk bele, ki hogyan neveli a gyerekét; az erőszak viszont, akár iskolában, akár családon belül, akár az utcán történik, nem nevelés, és nem tekinthető a nevelés részének.
Hogyan segítheted elvált szülőként, hogy járványhelyzetben is a gyereked legfőbb érdekei teljesüljenek a kapcsolattartás során? Letölthető segédlet egy ezt rögzítő családi megállapodásra.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Nyári munka 1×1

Mire figyelj szülőként, ha nyáron dolgozna a gyereked? Minden, amit a gyerekek nyári munkavállalásával tudnod érdemes. Ha kiváncsi vagy összefoglalónkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

Válás gyerekszemmel - Mire figyeljenek a felnőttek egy váláskor?

Válás gyerekszemmel – Mire figyeljenek a felnőttek egy váláskor?

Ha kíváncsi vagy, hogy mire érdemes felelős felnőttként figyelned egy váláskor, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

What should we pay attention to when organising a fresher’s camp

Mire figyeljünk gólyatábor szervezésekor?

Hogyan lehet olyan gólyatábort és más beavatási szertartást szervezni, amelynek során minden szereplő biztonságban és jól érzi magát?

Cikkajánló

×
×

Cart