Pekingben díjazták az Alapítvány munkáját

A résztvevő országok tapasztalatait összegezve született egy dokumentum, melyben a 20 ország jövőbeni együttműködésére tekintettel fogalmazta meg céljait.
Pekingben díjazták a Hintalovon gyermekjogi munkáját

Hintalovon

2018.04.06.

A konferenciára 20 ország gyermekjogokkal foglalkozó szervezetei kaptak meghívást, hogy  a képviselt országuk gyermekjóléti és gyermekjogi programjaikat bemutassák, és felmérjék az együttműködési lehetőségeiket. dr. Sánta Nóra beszámolóját olvashatjátok.

Lehetőségem volt  részt venni 2018. márciusában egy 9 napos nemzetközi, gyermekjogi konferencián, az A20 Social Leadership Summit on Child Advocacy-n.

A konferenciára 20 ország gyermekjogokkal foglalkozó szervezetei kaptak meghívást, hogy  a képviselt országuk gyermekjóléti és gyermekjogi programjaikat bemutassák, és felmérjék az együttműködési lehetőségeiket.

Pekingben díjazták a Hintalovon gyermekjogi munkáját

A Gyermekjogi Pro Bono Központ

A meghívott civil szervezetek képviselői bemutatták szervezetük programját és fő fókuszait, kihívásait és jó gyakorlatait. A Hintalovon Alapítvány Gyermekjogi Pro Bono Központjának vezetőjeként bemutattam központ jogsegély szolgáltatását, gyermekjogi programjainkat, és a gyermekjogi követ programot. A konferencia különböző szekcióiba elismert szakértőket hívtak, így lehetőségünk volt az ECPAT International vezetőjétől tanulni, illetve az UNICEF kínai vezetőjével is találkoztunk.

A meghívott civil szervezetek képviselői bemutatták szervezetük programját és fő fókuszait, kihívásait és jó gyakorlatait. A Hintalovon Alapítvány Gyermekjogi Pro Bono Központjának vezetőjeként bemutattam központ jogsegély szolgáltatását, gyermekjogi programjainkat, és a gyermekjogi követ programot. A konferencia különböző szekcióiba elismert szakértőket hívtak, így lehetőségünk volt az ECPAT International vezetőjétől tanulni, illetve az UNICEF kínai vezetőjével is találkoztunk.

Nemcsak kerekasztal beszélgetéseken vettünk részt a 9 nap alatt, hanem a Beijing Chlidren’s Legal Aid and Research Center működését is megismertük. Lihua Tong, a pekingi gyermekjogsegély központ vezetője több, mint 8000 pro bono ügyvéddel dolgozik együtt, s több ezer gyermekjogi ügyben nyújtott már segítséget.  Az ingyenes gyermekjogi képviselet mellett rendszeresen kutatásokat és esettanulmányokat publikálnak. A központ 20 éve működik együtt a hatóságokkal és a kínai kormánnyal, az együttműködés fontosságát mindannyian elismerik és tiszteletben tartják. Nagyon érdekes tapasztalat volt szembesülni azzal, hogy habár a világ különböző tájairól érkeztünk a konferenciára, olyan hasonló kihívásokkal kell szembenéznünk, mint a gyermekjogok elismerése és megismertése, szakemberek képzése és a nagy ügyteher.

Nemcsak kerekasztal beszélgetéseken vettünk részt a 9 nap alatt, hanem a Beijing Chlidren’s Legal Aid and Research Center működését is megismertük. Lihua Tong, a pekingi gyermekjogsegély központ vezetője több, mint 8000 pro bono ügyvéddel dolgozik együtt, s több ezer gyermekjogi ügyben nyújtott már segítséget.  Az ingyenes gyermekjogi képviselet mellett rendszeresen kutatásokat és esettanulmányokat publikálnak. A központ 20 éve működik együtt a hatóságokkal és a kínai kormánnyal, az együttműködés fontosságát mindannyian elismerik és tiszteletben tartják. Nagyon érdekes tapasztalat volt szembesülni azzal, hogy habár a világ különböző tájairól érkeztünk a konferenciára, olyan hasonló kihívásokkal kell szembenéznünk, mint a gyermekjogok elismerése és megismertése, szakemberek képzése és a nagy ügyteher.

Közösen a gyerekek legfőbb érdekének érvényesüléséért

A konferencia zárónapján 5 különböző gyermekjogot érintő panel beszélgetés zajlott, ahol a “Gyermekvédelmi rendszerek fejlődése és fejlesztése” szekcióban osztottam meg az Alapítvány tapasztalatait. A kínai sajtó és különböző civil szervezetek is végigkísérték a konferencia előadásait, így különösen nagy öröm volt a Gyermekjogi Pro Bono Központ munkájának elismeréseként díjat kapni.

A konferencia zárónapján 5 különböző gyermekjogot érintő panel beszélgetés zajlott, ahol a “Gyermekvédelmi rendszerek fejlődése és fejlesztése” szekcióban osztottam meg az Alapítvány tapasztalatait. A kínai sajtó és különböző civil szervezetek is végigkísérték a konferencia előadásait, így különösen nagy öröm volt a Gyermekjogi Pro Bono Központ munkájának elismeréseként díjat kapni.

A résztvevő országok tapasztalatait összegezve született egy dokumentum, melyben a 20 ország jövőbeni együttműködésére tekintettel fogalmazta meg céljait.

Nagyon érdekes és megtisztelő volt ennyi szakemberrel együtt gondolkozni, megismerni véleményüket és közösen gondolkozni azon, hogyan lehetne még hatékonyabban dolgozni a gyerekek legfőbb érdekének érvényesüléséért.

                                                                                                                                                           Sánta Nóri

További tartalmak a témában

Gyermekjogi Követeink 2018 ősze óta heti rendszerességgel dolgoznak azon, hogy az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága a gyerekek véleményét is megismerhesse a magyarországi gyerekek helyzetéről. Erről szól a “Te hogy látod?” kampány. Az Alapítvány fiatal önkéntesei részt vettek a kérdőív összeállításában, hirdetésében, tájékoztatókat készítettek a kampány céljáról fiataloknak, most pedig segítik az ENSZ számára készülő jelentés elkészülését, és készülnek az eredmények bemutatására, képviseletére.
Az ENSZ legfrissebb felmérésének célja, hogy feltérképezze a gyermekjogok hazai érvényesülésének helyzetét.
Milyen volt gyereknek lenni 2021-ben Magyarországon? Megjelent a legfrissebb Gyermekjogi Jelentés.
Bár beköszönt a nyár, a Gyermekjogi Követ Program nem áll le teljesen a nyári szünet alatt: középiskolás önkénteseink továbbra is igyekeznek gyerekjogi üzeneteiket eljuttatni kortársaiknak a közösségi médián keresztül, illetve már most elkezdték a felkészülést az őszi időszakra.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Teljesen rendben van, ha- plakát

Teljesen rendben van – Plakát

Milyen az a hely, ahol a gyerekek biztonságban érzik magukat? Szerintünk olyan, ahol lehet hibázni, kérdezni, fáradtnak lenni, segítséget kérni  Ha kíváncsi vagy plakátunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le még ma!

Tanárként a digitális osztályteremben

Összeállítottunk egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.  Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd összefoglalónkat!

gyerekek a jogi eljárásokban

Gyerekbarát anyagok jogi eljárásokhoz

A felnőttek felelőssége, hogy a gyerekeket tájékoztassák a jogaikról a jogi eljárásokban. A gyerekbarát anyagok érhetőbbé teszi a gyerekeknek mi fog velük történni egy jogi eljárás során.

Cikkajánló

×
×

Cart