Online biztonság az otthontanulásban
Online biztonság az otthontanulásban
Hogyan lehet a diák, a tanár és a szülők online biztonságát az iskolai távoktatás idején is megtartani? Online biztonság, digitális oktatás lehetőségei, olvass bele!
Sok minden veszélyben van most - a Hintalovon is
Évről évre egyre nehezebb körülmények között dolgozunk – azonban most először kérdésessé vált, hogy tudjuk-e folytatni a munkánkat. A Hintalovon Alapítvány már márciusban felkerült a Szuverenitásvédelmi Hivatal listájára – csak azért, mert uniós támogatást nyertünk egy gyermekjogi, környezetvédelmi projektünkre.
Most újabb lista van készülőben az “átláthatósági” törvényjavaslatnak köszönhetően. Ha felkerülünk erre a listára, az ellehetetlenít mindent, amit eddig felépítettünk.
Csatlakozz kampányunkhoz és támogass bennünket, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!
Adószámunk: 18752836-2-41
Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.
Leírás
Ez a 2020 áprilisában készített szakmai anyagunkat az online biztonság a távoktatásban témát járja körül. S olyan fogalmakat igyekszik kontextusba helyezni gyermekjogi, gyermekvédelmi oldalról, mint digitális lábnyom, digitális bizalom, magánélethez való jog, online-offline egyensúly, stb.
Az anyag elsősorban pedagógusoknak készült, de szülők is haszonnal forgathatják. Külön fejezet dolgozza fel a diák, a tanár és a szülők online biztonságának és digitális jóllétének elemeit az iskolai távoktatás idején