Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!
Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!
From: 0 Ft
Mit lehet tenni a kémkedés helyett, mi a jó megoldás ahhoz, hogy megtudjuk mit csinál a gyerek amikor online van? Tippek szülőknek.
Sok minden veszélyben van most - a Hintalovon is
Évről évre egyre nehezebb körülmények között dolgozunk – azonban most először kérdésessé vált, hogy tudjuk-e folytatni a munkánkat. A Hintalovon Alapítvány már márciusban felkerült a Szuverenitásvédelmi Hivatal listájára – csak azért, mert uniós támogatást nyertünk egy gyermekjogi, környezetvédelmi projektünkre.
Most újabb lista van készülőben az “átláthatósági” törvényjavaslatnak köszönhetően. Ha felkerülünk erre a listára, az ellehetetlenít mindent, amit eddig felépítettünk.
Csatlakozz kampányunkhoz és támogass bennünket, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!
Adószámunk: 18752836-2-41
Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.
Leírás
Érthető, hogy szülőként aggódunk azért, hogy vajon mit csinál a gyerekünk a telefonján, vagy kikkel beszélget a neten. Több megoldás is lehet arra, hogy ezekről információt szerezzünk – fontos végiggondolni, hogy ezt hogyan tesszük. A kémkedéssel, az üzenetek engedélye nélküli elolvasásával sokkal többet ártunk, mint amennyi rövid távú előnyt szerzünk vele. Mert bár gyorsan jutunk információkhoz, elveszthetjük a gyerekünk bizalmát, becsapjuk őt, és nem tanítjuk meg neki, hogy hogyan tud biztonságban lenni az interneten.
Oké, de akkor mit csináljunk? Ebben igyekszünk támpontokat adni az alábbi kiadványban. Hogyan beszélgessünk a gyerek online jelenlétéről, milyen kérdéseket érdemes feltenni? Ötletek, tippek a bizalomépítéshez, párbeszédhez, megoldási javaslatok a közös internetezési szabályok kialakításához, az online biztonsághoz.