Milyen a valódi szexedukáció, és hogyan tudja segíteni a bántalmazási esetek megelőzését? 1. rész

Minden gyereknek joga van a biztonságos gyerekkorhoz, és a szexuális nevelés egy nagyon fontos eszköz a szexuális visszaélések és más bántalmazási formák megelőzéséhez. Jelentkezz képzésünkre még ma, és tanuljunk együtt a gyerekek biztonságáért!  

Dátum

Bármikor elvégezhető

Időtartam

15 óra, egyéni ütemben végezhető

Kinek ajánljuk?

szülőknek, felelős felnőtteknek és szociális szférában dolgozó szakembereknek

Akkreditált képzés

16 kredit

Típus

online

Elérhetőség

Támogatási összeg

17 500 Ft

Tematika

  • A gyerekjogok és a szexuális nevelés közötti összefüggés, a Gyermekjogi Egyezményben való megjelenése
  • Milyen a valódi szexuális nevelés, és miben több ez a felvilágosításnál?
  • Hogyan néz ki ez a gyakorlatban? Hogyan és mikor kezdjük el? Mit mondjunk? Hogyan érhetjük el, hogy a gyerekek kérdései vezessék a beszélgetést, és hogyan tudunk erre elég jól válaszolni?
  • Konkrét eszközök, feladatok a gyerekekkel való beszélgetés megsegítéséhez
  • A koragyerekkori, kisiskolás kori és serdülőkori szexuális fejlődés, és a WHO ezzel kapcsolatos ajánlásai
  • A szexuális visszaélések természete, formái, jelei és következményei
  • Milyen tényezők növelik az áldozattá válás esélyét és mit tudunk az áldozattá vált gyerekekről?
  • Mi a teendő, ha már "megtörtént a baj" - hogyan lehet elég jól reagálni, ha a gyerek jelez - konkrét eszközökkel és feladatokkal megsegítve a visszaélések kezelését
  • Mit tehetsz a szexuális visszaélések megelőzéséért, hogyan beszélgess a gyerekekkel a határaikról, és többek között a bugyiszabályokról?

Leírás

Minden gyereknek joga van a biztonságos gyerekkorhoz, és a szexuális nevelés egy nagyon fontos eszköz a gyerekkori abúzusok és visszaélések (ideértve valamennyi bántalmazási formát) megelőzésére. A gyerekjogi megközelítés is ezt erősíti meg: a család és a gyereket körülvevő felelős felnőttek, szakemberek közös felelőssége, hogy a gyereket 18 éves koráig megfelelő védelemben részesítsék és gondoskodjanak róluk, biztosítva, hogy aktív részesei lehessenek a saját életüknek. Elsődlegesen a szülő feladata, felelőssége, hogy a gyerekének a szexuális nevelést biztosítsa. Azonban az a gyerek, akinek a családjában ez nem történik meg, óhatatlanul nagyobb veszélynek van kitéve a bántalmazás és erőszak, az ártalmas és veszélyes hatások, illetve az internet és a tömegmédia szexualizált vagy pornográf tartalmaival kapcsolatban. Ilyenkor a szociális szférában dolgozó szakembereknek sokszor nagyobb felelősségük van a gyerekek szexuális nevelésében. A képzés minden olyan szakembernek készült, akik szexuális edukáció témájáról szeretnének tájékozódni, kíváncsiak ennek szükségességére, prevenciós jellegére, a szexedukáció valódi jellemzőire, és arra, hogy szakemberként milyen felelősségünk van abban, hogy a gyerekeknek egészséges legyen testképe, énképe, érzelmi biztonsága, és tisztában legyenek a határaikkal is.

A képzés mindenki számára elérhető, szülőket, felelős felnőtteket és szociális szakembereket egyaránt szívesen várunk.

Jelen képzés folytatásaként októberben megrendezésre kerül a Szexedukáció a gyakorlatban – Módszertani tréning szakellátásban dolgozóknak c. akkreditált személyes továbbképzésünk. Ezen képzés anyagának biztos ismerete teszi lehetővé azt, hogy a személyes képzésen már konkrét eszközöket teszteljünk, módszertani gyakorlatokkal foglalkozzunk, tudván azt, hogy a résztvevők a szükséges elméleti hátteret már megismerhették. A két képzés együtt, kedvezményes áron ide kattintva vásárolható meg. 

A képzés akkreditációs részletei: 

  • cím: Milyen a valódi szexedukáció, és hogyan tudja segíteni a bántalmazási esetek megelőzését? Gyakorlatorientált képzés gyerekekkel foglalkozó szakemberek számára
  • pontérték: 16 kreditpont
  • továbbképzési kategória: szabadon választható továbbképzési alkategória
  • engedélyszám: E-05-011/2024
  • FAR szám: K/2024/134333

A képzés teljes egészében online, e-learning formában valósul meg. A résztvevő saját ütemben haladva, időlimit nélkül végezheti el a képzést. A képzés elvégzésének feltétele a képzés teljes egészének teljesítése, valamint a köztes ellenőrző feladatok illetve esettanulmányok megoldása.

 

Köszönjük a szakmai lektorálást Moór Katalin gyermekvédelmi szakértőnek, a nyelvi lektorálást pedig Csiki Ingridnek. 

Kapcsolódó tartalmaink

Következő események

Szexedukáció a gyakorlatban: Módszertani tréning a szakellátásban dolgozóknak 2. rész – akkreditált személyes továbbképzés

Minden gyereknek joga van a biztonsághoz, a szexuális visszaélésektől való védelemhez - bármilyen speciális is a helyzete. Jelentkezz módszertani képzésünkre, és ismerd meg azokat a konkrét eszközöket, melyek szakemberként segíthetnek Téged a gyerekekkel szembeni szexuális visszaélések megelőzésében!

25 000 Ft

Kortárs bántalmazás az iskolában 2. rész

Mit tehetünk pedagógusként a gyerekekkel szembeni erőszak és kortárs bántalmazás ellen? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!

9 000 Ft

Mi a pedofília, és mik a legfontosabb tudnivalók a gyermekekkel szembeni szexuális erőszakról? – ingyenes e-learning képzés felelős felnőtteknek

Mit tehetünk felelős felnőttként azért, hogy a gyerekek minél nagyobb biztonságban legyenek? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!

Ingyenesen is elérhető