Számítanak a szavaid! -Megerősítő mondatok az iskolában
Számítanak a szavaid! -Megerősítő mondatok az iskolában
Minimum adomány: 0 Ft
Összegyűjtöttünk pár ötletet, hogyan reagálhat pozitívan egy tanár a mindennapi helyzetekre. Próbáld ki ezeket a mondatokat!
Kategóriák: Gyerekbántalmazás, Gyereknevelés, Letölthető anyagaink, NEMECSEK, Oktatás, Óvodai és iskolai ügyek, Plakátok

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.
Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.
Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!
Adószámunk: 18752836-2-41
Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.
Leírás
Több mese és elvarázsolt történet is íródott már óvodás gyerekek számára, amelyek azt próbálják hangsúlyozni, hogy nem kell ahhoz kard, vagy lándzsa, hogy valakit megbántsuk, néha bizony a szavaink is fegyverként működhetnek. A kérdés azonban az, ha a gyerekeknek példamutató mesékkel próbálunk segíteni, hogy bizonyos helyzetekben másképp fejezzék ki magukat, akkor vajon mi felnőttek, éppen a gyerekekkel szemben miért “ragadunk” néha lándzsát? Még akkor is, ha ezt nem szándékosan tesszük.
Az iskolában a gyerekekkel való mindennapi kommunikációban fontos tudatosítani, hogy miként a gesztusok, a cselekedetek úgy a szavaink is számítanak, korosztálytól függetlenül. Igaz, arra a felszólításra, hogy “Maradj csöndben!” a kicsi elsős másképp reagál, mint a 8-os kamasz de, hogy érzéseket vált ki belőlük, az biztos.
Szakmai anyagunkban összeszedtünk néhány teljesen hétköznapi, az iskolában szinte minden nap elhangzó példamondatot, amelyeket átformáltunk pozitív, megerősítő mondatokká, hogy a lándzsából egyszercsak virág legyen. Hiszen az iskolában ezekre a megerősítő mondatokra a gyerekeknek különösen nagy szükségük, ahogyan a pedagógusoknak is a mondatokkal kiváltott pozitív visszajelzésekre.