Egy kapu a civil világ és a sportolói lét között: öltözői szabályok gyerekszemmel

Együttműködési szabályok gyerekeknek, egy öltözői házirend, amiben mindenki számít és mindenkinek jó lenni. Egy sportoló Kiskorú Kollégánk írása.

Hintalovon

2024.08.14.

Az öltöző egy titkos hely, egy kapu a civil világ és a sportolói létünk között. Itt öltözünk át sportolóvá és itt alakulunk vissza az edzések, versenyek után civil gyerekké. Kicsit olyan az öltözőbe belépni, mint suliból haza érkezni és ha otthon mindig várna valaki, valakik. Ezért fontos, hogy az öltöző a megérkezés biztonságát adja. Jó legyen oda belépni.

Legyen jó együtt lenni az öltözőben is

Fontos, hogy ami ezen a helyen történik, abban segítsen, hogy minél hamarabb és minél jobban az edzésre, meccsre tudjunk fókuszálni. Közben azt éljük meg, hogy egy csapat vagyunk, hogy az edzőtársak ugyanazért jöttek, hogy jó itt is együtt lenni, mert számíthatunk a másikra és számít a másiknak az, hogy jól legyünk.

Az öltözőbe belépve olyan jó, ha köszönünk a csapattársainknak és a köszönést viszonozzák. Ezzel kifejezzük a megérkezés és viszontlátás örömét.

Nagyon jó érzés, ha az aznapi iskolai dolgokról érdeklődünk a többiektől. Mi volt ma nálatok a suliban? Írtatok dogát valamiből? Ezzel azt mutatjuk, hogy őszintén érdeklődünk a csapattársaink edzésen kívül dolgai iránt is.

Jó érzés, ha az öltözőben hagyunk helyet a padon másoknak is leülni és lerakni a dolgait. Ezzel azt éreztetjük, hogy helyük van mellettünk a csapatban.

Fontos! Megkérdezésén kívül senkiről ne készítsünk fotót, vagy ha véletlenül úgy sikerül, kérdezzük meg, hogy maradhat vagy kitöröljük azt. Mondjuk az lenne a legjobb, ha nem lenne fotózás az öltözőkben, de ilyen szabálynak mindig lesz olyan, aki nem akar megfelelni.

Ne becsméreljük egymás kinézetét, alakját, ruházatát. Azért vagyunk ott, hogy együtt sportoljunk. Mindenki más poszton és máshogy jó. Ehhez meg az az alkat jó, ami éppen van. Szóval mindenki akkor és úgy jó, ahogy van.

Ha valaki elfelejtett váltó pólót, zoknit esetleg hajgumit hozni és nálunk van plusz egy, ne késlekedjünk felajánlani. Mi is járhatunk így és nekünk is jól fog esni, ha a csapattársunk felajánlja.

Más holmijához kérdés nélkül ne nyúljunk. Senki nem szereti, ha turkálnak a holmijai között.

Hagyj teret másoknak

  • Ha látod, hogy valaki egyedül szeretne lenni a gondolataival és magában készülni, hagyd őt elmerülni és magában hangolódni.
  • Az a társad, aki kicsit zárkózottabb nem kell noszogatni és buzdítóan beszélni hozzá. Ő is magában szeretne rákészülni a sportolásra.
  • Ne keltsünk rossz hangulatot az öltözőben, hogy senki nem veszítse el előre a motivációját.
  • Az edzések után mindig jó egy kicsit még együtt lenni és levezetni, beszélgeti vagy csak viccelődni.
  • Valaki szereti megbeszélni a történteket, valaki pedig szeret csak hallgatóság lenni.
  • Figyelni kell arra, hogy ki mit szeret. Ne minősítsük egymás aznapi edzés teljesítményét.
  • Legyen mindenkihez egy biztató szavunk. mert ha mi tudunk másokat kicsit motiválni, minket is fognak majd.
  • Az edzések után hagyjunk rendet magunk mögött az öltözőben, hogy másoknak is a jó megérkezés élményét adja a hely.

Miben segít a NEMECSEK Sport Program?

A sport örömforrás. Az erőszak nem a sport része. Tegyünk együtt a sportoló gyerekek biztonságáért! Ebben segít a NEMECSEK Sport Program.

A cikk szerzője a Hintalovon Alapítvány Kiskorú Kollégája

További tartalmak a témában

Mi az a gyerekvédelmi útmutató? Csak iskoláknak szól a NEMECSEK Program? A gyerekvédelmi útmutató ugyanaz, mint a gyerekvédelmi irányelv? Összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket a NEMECSEK Programmal kapcsolatosan.
Regionális kutatás a bántalmazásról, hogy a felnőtt társadalom, a gyerekek és egy kiválasztott helyi közösség véleményének megismerésével
Egy gyerek felneveléséhez egy egész falu kell. Sokszor mondjuk ezt, de mit is jelent ez pontosan és mit takar a közösségi gyerekvédelem?
A Hintalovon Alapítvány új gyerekvédelmi program kidolgozásába kezd NEMECSEK Sport néven, melynek célja, hogy a sportoló gyerekek is nagyobb biztonságban legyenek.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Ne legyen tabu!- Hogyan beszélj a gyerekeddel a menstruációról?

Annak ellenére, hogy természetes jelenség, nem könnyű beszélgetni a menstruációról. Mit mondjunk a gyerekünknek és hogyan? Válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Gyerekek rendezvényeken, konferenciákon

Ha kíváncsi vagy, hogy mit érdemes végiggondolnod, ha a gyerekek is aktív résztvevői az általad szervezett rendezvénynek, akkor válassz az alábbi  adományösszegek közül és töltsd le erről szóló kiadványunkat!

Ne posztolj

Miért ne posztolj a gyerekről?

Tudod mi az a digitális lábnyom? Tudtad, hogy van összefüggés a posztolt képek és az iskolai bullying között? Legyetek online is biztonságban!

Cikkajánló

×
×

Cart