CLEAR-Rights: Gyerek tanácsadók a hatékonyabb jogi segítségnyújtásért

Új együttműkődés indul: A CLEAR-Rights projekt célja a gyerekek számára nyújtott jogi segítség elősegítése Európában, melyben gyerek tanácsadók is aktívan részt vesznek. A program az Európai Unió Igazságügyi Programjának támogatásával jön létre, a Terre des hommes szervezet budapesti irodájának koordinálásában.

A CLEAR-Rights fő célja a bűncselekménnyel gyanúsított gyerekek ügyvédhez való egyenlő hozzáférésének javítása a minőségi és speciális állami finanszírozású ingyenes és pro bono jogsegélyhez való hozzáférés megerősítésével. A CLEAR-Rights legfontosabb céljai a jogi segítségnyújtás fejlesztése, a jogi segítségnyújtási hálózat létrehozása és a politikai döntéshozók és a szolgáltatók tudatosságának növelése a témával kapcsolatban.

A projekt részeként Gyerek Tanácsadó Testületet hoznak létre Franciaországban, Magyarországon és Romániában. Magyarországon a testület felállítását és működését a Hintalovon Alapítvány koordinálja, jelenleg 11 gyerekkel dolgoznak együtt. A testületek feladata, hogy a támogató anyagokat és útmutatásokat „gyerekbiztossá” tegyék, saját tájékoztató és figyelemfelhívó anyagokat hozzonak létre, tanácsokkal segítsék a képzési anyagok kidolgozását, úgy, hogy mindez a gyerekek és fiatalok számára is érdekes legyen. A testületek feladata a tesztelés is: a projekt tájékoztató anyagait „tesztközönségként” értékelik és a projektpartnereket folyamatos visszajelzéssel látja el.

A gyerekek és fiatalok biztonságos részvételét a Terre des hommes etikai protokollja a Hintalovon Gyermekvédelmi Irányelve garantálja.

Kiemelt kép innen.


 

További tartalmak a témában

A Eurochild 2020 novemberében megjelent jelentése a járvány gyerekekre gyakorolt hatását vizsgálta, az Európa 25 országából gyűjtött adatok alapján pedig ajánlásokat fogalmaztak meg a családok támogatása érdekében.
Kik a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Kiskorú Kollégái? Egyszerre tanácsadóink, aktivistáink, társkutatóink, szerzőink, előadóink és önkénteseink.
Hogyan tudják segíteni a szakemberek a gyerekeket, ha az egyik szülő engedély nélkül elviszi a gyerekét egy másik országba, és elszakad a másik szülőtől? Mire kell figyelnie egy bírónak, jogásznak, mikor egy jogellenes gyermekelvitel ügyben találkoznak a gyerekekkel?
A Gyermekvédelmi irányelv jelentőségéről, annak fejlődéséről és alkalmazásáról a Gyermekrészvétel programunk vezetője, Németh Barbara és Boudykis Anna, gyermekjogi követünk tartottak előadást a Keeping Children Safe online konferencia keretében.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Online zaklatás- Kérdések és válaszok fiataloknak

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Mik azok a gyermekjogok? – interaktív tananyag

Mire van szüksége egy gyereknek? Mitől kell védeni őket? Mik azok a gyerekjogok? És egyáltalán ki számít gyereknek? Ha kíváncsi vagy a válaszokra, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le legújabb interaktív tananyagunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart