CLEAR-Rights: Gyerek tanácsadók a hatékonyabb jogi segítségnyújtásért

Új együttműkődés indul: A CLEAR-Rights projekt célja a gyerekek számára nyújtott jogi segítség elősegítése Európában, melyben gyerek tanácsadók is aktívan részt vesznek. A program az Európai Unió Igazságügyi Programjának támogatásával jön létre, a Terre des hommes szervezet budapesti irodájának koordinálásában.

A CLEAR-Rights fő célja a bűncselekménnyel gyanúsított gyerekek ügyvédhez való egyenlő hozzáférésének javítása a minőségi és speciális állami finanszírozású ingyenes és pro bono jogsegélyhez való hozzáférés megerősítésével. A CLEAR-Rights legfontosabb céljai a jogi segítségnyújtás fejlesztése, a jogi segítségnyújtási hálózat létrehozása és a politikai döntéshozók és a szolgáltatók tudatosságának növelése a témával kapcsolatban.

A projekt részeként Gyerek Tanácsadó Testületet hoznak létre Franciaországban, Magyarországon és Romániában. Magyarországon a testület felállítását és működését a Hintalovon Alapítvány koordinálja, jelenleg 11 gyerekkel dolgoznak együtt. A testületek feladata, hogy a támogató anyagokat és útmutatásokat „gyerekbiztossá” tegyék, saját tájékoztató és figyelemfelhívó anyagokat hozzonak létre, tanácsokkal segítsék a képzési anyagok kidolgozását, úgy, hogy mindez a gyerekek és fiatalok számára is érdekes legyen. A testületek feladata a tesztelés is: a projekt tájékoztató anyagait „tesztközönségként” értékelik és a projektpartnereket folyamatos visszajelzéssel látja el.

A gyerekek és fiatalok biztonságos részvételét a Terre des hommes etikai protokollja a Hintalovon Gyermekvédelmi Irányelve garantálja.

Kiemelt kép innen.


 

További tartalmak a témában

Minősítés és a szavaik kiforgatása helyett összefoglaltuk mit tehetsz meg és mit érdemes átgondolnod felnőttként, amikor a gyerekek kiállnak a saját véleményük mellett.
Összegyűjtöttük a 6 leggyakoribb tévhitet a gyerekrészvétellel kapcsolatban.  Célunk, hogy megmutassuk, miért érdemes teret adni a gyerekek véleményének. 
Hogyan lehetnek a gyerekek biztonságban az online térben? Mit érdemes tudni a gyerekjogokról? Hogyan segíthetik a szülők a gyerekek online biztonságát és mit tehetnek a pedagógusok azért, hogy a gyerekek nagyobb biztonságban legyenek? Tudj meg többet a témáról a Futureggel közös projektünkből!
A svéd Raoul Wallenberg Akadémia által alapított nemzetközi Young Courage Award (Fiatal Kurázsi-díj) egyik idei díjazottja Szonja, az alapítvány Kiskorú Kollégája. Ez a nemzetközi díj olyan 13 és 20 év közötti fiatalokat ismer el, akik önzetlen kiállásukkal embertársaik életét szeretnék jobbá tenni. Az alábbiakban Szonja beszámolóját olvashatjátok a történetéről és a svédországi díjátadóról.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mit mondj ahelyett, hogy elveszem a telefonod!

Mit lehet tenni a kémkedés helyett, mi a jó megoldás ahhoz, hogy megtudjuk mit csinál a gyerek amikor online van? Tippek szülőknek.

mi értelme az online kérdőíveknek

Van értelme kitöltenem? Kérdőíves konzultációkról gyerekeknek

Mire jó egy online kérdőív? Tényleg számít, mit gondolnak a gyerekek? Honnan tudhatjuk, hogy nem élnek vissza vele?

Top 10 ötlet a digitális oktatáshoz – Plakát

Mitől működne jobban a digitális oktatás? Mire van szüksége a gyerekeknek a hatékony online tanuláshoz? Megkérdeztük a gyerekeket!

Cikkajánló

×
×

Cart