Kortárs bántalmazás az iskolában 1. rész

Kortárs bántalmazás az iskolában 1. rész
Mit tehetünk pedagógusként és szülőként az iskolai kortárs bántalmazás ellen? Többet szeretnél tudni? Jelentkezz még ma képzésünkre!
Dátum
Időtartam
Kinek ajánljuk?
Típus
online
Elérhetőség
Képzés díja
4 500 Ft
Tematika
- Hol kezdődik az iskolai kortárs bántalmazás és mi a különbség a konfliktus és bántalmazás között?
- Mit jelent a kortárs bántalmazás az iskolában, és miért fontos róla a gyerekekkel is beszélni?
- Milyen főbb fajtái, jelei vannak?
- Mi az, amit tanárként már holnap megtehetsz, hogy megelőzd a kortársak közötti bántalmazást?
- Miért nem szól az áldozat, és felnőttként mit tehetünk, hogy a gyerekek merjenek a felnőttekhez fordulni?
- Milyen okok állhatnak a bántalmazás hátterében?
Leírás
A pedagógusok sokszor érezhetik magukat eszköztelennek és tehetetlennek mind iskolai/óvodai időben és térben történő, mind pedig a gyerekek között intézményen kívül történő erőszak és bántalmazás esetek kapcsán. Ez érthető, hiszen a pedagógusképzésben nem helyeződik kellő hangsúly erre a témára, és a pedagógia módszertana sok szempontból nem, vagy csak nehezen alkalmazható. Az egyik oldalon ott a pedagógus, akinek reagálnia kellene (hiszen ő van jelen, amikor a bántalmazás történik, vagy ő értesül róla először), a másik oldalon pedig ők maguk is kiszolgáltatottak és sérülékenyek. A hatályos jogszabályok felelőssé teszik a pedagógusokat a gyerekek biztonságáért és jóllétéért, azonban az nincs sem jól szabályozva, sem jól kommunikálva, hogy ennek a felelősségnek hogyan tehetnek eleget. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány jelen továbbképzése ezen szeretne segíteni. Hiszünk abban, hogy nem természetes ez az állapot, és nem szükségszerű, hogy a pedagógusok tehetetlennek vagy kiszolgáltatottnak érezzék magukat, ha gyerekbántalmazásról van szó.
A képzés teljes egészében online, e-learning formában valósul meg. A résztvevő saját ütemben haladva, időlimit nélkül végezheti el a képzést. A képzés elvégzésének feltétele a képzés teljes egészének teljesítése, valamint a köztes ellenőrző feladatok illetve a két záró esettanulmány megoldása.
A képzést adományért cserébe tudod teljesíteni. Minden képzésnél megadtunk egy minimális támogatási összeget, de ha szeretnéd, nagyobb összeggel is támogathatod munkánkat. A képzéshez a ‘Jelentkezem’ gombra kattintva tudsz hozzáférni.
Ez a képzés a Procter & Gamble Magyarország megbízásából készült.
Következő események
Szexuális edukáció az iskolában – Hogyan beszéljünk kamaszokkal a határokról: igenekről és nemekről?
Mi a különbség felvilágosítás és szexedukáció között, és hogyan előzheti meg a szexedukáció a gyerekekkel szembeni szexuális visszaéléseket? Ha érdekelnek a válaszok, jelentkezz még ma képzésünkre!
4 500 Ft