Szexuális erőszak megelőzése

2017-ben aláírásgyűjtést kezdeményeztünk olyan kormányzati lépések sürgetésére, amelyek eredményeként minden magyar gyerek segítséget kérhet, védelmet kaphat, és elkerülheti, hogy szexuális erőszak áldozatává váljon.
petició

Hintalovon

2020.06.03.

Petíció a gyerekek elleni szexuális erőszak megállításáért

Mostanában nem nagyon múlik el nap anélkül, hogy ne hallanánk, olvasnánk gyerekek elleni szexuális erőszakról. Magánemberként és szakmabeliként is sokszor tehetetlenül nézzük, hogyan alakul át egy gyerek elleni szexuális erőszak egy elintézni való üggyé – hogy végül bizonyíték, esetleg bűncselekmény hiányában az egész ügyet ejtsék.

Ma Magyarországon a szexuális erőszaknak az esetek túlnyomó többségében csak az áldozatra nézve van következménye. A gyereket nem az elkövető családtagtól védik meg, hanem sokszor kiemelik a családból: az erőszak traumája után a családja elvesztésének traumáját is át kell élnie. Az elkövető gyakran azzal zsarolja az áldozatot, hogy „ha elmondod, majd mehetsz intézetbe”. „Az igazság feltárása” céljából az esetleg segítséghez jutó és már gyógyulás útjára lépő gyereket több évig rendszeresen visszarángatják, hogy ismét elmondja a traumát – arra kényszerítve, hogy újra és újra átélje, ami vele történt. Közben megalázzák, megszégyenítik, hazugnak nevezik.

A gyerekek intézményes védelme, a megfelelő törvények elfogadása és betartatása az állam feladata. Ennek korrekt működésére sok országban van példa. Némely elfogadott törvény Magyarországon is a megfelelő irányba mutat. A mindennapok gyakorlatában mégis csak nagyon szoros szakmai kísérés mellett lehet a szexuális erőszakot átélt gyereknek vagy a szüleiknek a további viktimizálás veszélye nélkül azt javasolni, hogy tegyenek feljelentést.

A Hintalovon Alapítvány 2017-ben aláírásgyűjtést kezdeményezett annak érdekében, hogy a kormány, valamint minden magyar döntéshozó és végrehajtó szerv ismerje el, hogy a gyerekek szexuális abúzusa jelenleg nem megfelelően kezelt probléma Magyarországon. A petíciónkat több mint 4000 magánszemély és 30 szakmai szervezet írta alá, majd a teljes anyagot átadtuk a Házelnök titkárságának.


A gyerekek érdekében elvárjuk, hogy a kormány tegye meg a szükséges lépéseket a megelőzés érdekében és azért, hogy a gyerekek merjenek segítséget kérni, nagy biztonsággal kapjanak is segítséget, és az elkövetőket felelősségre vonják.

A petíció beadása

petíció céljaival egyetértő civil szervezetek és szövetségek listája:

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Az ECPAT és a Hintalovon közös országjelentése a gyerekek szexuális kizsákmányolásáról: tények, adatok, társadalmi összefüggések
A serdülőkor változásai már 8–13 éves korban elkezdődnek, és átlagosan 5–7 évig tartanak. Sokkal zökkenőmentesebbé tehetjük a gyerekünk számára a kamaszkor kezdetét, ha előre felkészítjük őt a várható változásokra. A szexuális nevelés nem egy alkalom, hanem egy folyamat, ami a gyereknevelés elválaszthatatlan része.
Az Európa Tanácsnak a gyermekek szexuális kizsákmányolás és szexuális zaklatás elleni védelméről szóló egyezménye – a Lanzarote Egyezmény – már a gyerekek számára is könnyen megismerhető. A kiadvány elsőként magyar és angol nyelven elérhető, de az Európa Tanács oldalán hamarosan további nyelveken is hozzáférhető lesz.
A gyermekrészvétel a legtöbb esetben egy fontos és jó dolog – mi a helyzet a politikai kampányokkal? Lehetnek ezekben a gyerekek nem eszközök vagy biodíszletek?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ismerd meg a jogaidat! – Gyerekjogokról gyerekeknek

18 éven aluli vagy és mindig csak a kötelességeiddel jönnek? Ismerd meg a jogaidat is, ez a kiadványunk neked szól! A gyerekjog világnézet:)

3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le a 3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van szakmai anyagunkat!

Mik azok a gyermekjogok

Mik azok a gyerekjogok? – Plakát

Plakátunkon sorra vesszük a gyerekek jogait, ha ismered a jogaidat, akkor tudod tisztelni mások jogait is!

Cikkajánló

×
×

Cart