Az év hősnője 2020: Dr. Gyurkó Szilvia

A magazin "Az év hősnője" elismeréssel 2011. óta díjaz olyan nőket, szervezeteket, akik kiemelkedően sokat tesznek másokért, ezáltal pedig példaként szolgálhatnak mindannyiunk számára.

Hintalovon

2020.09.24.

A 12. alkalommal megrendezésre került a GLAMOUR „Women of the Year” – márciusról szeptemberre halasztott – gáláján az Év hősnője címet a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány alapítója, Dr. Gyurkó Szilvia kapta.

Idén tavasszal közel 140 000 szavazatot adtak le a magazin olvasói kedvenc női jelöltjeikre, ám a kialakult helyzet miatt, csak egy fél évvel később vehették át a nyertesek az – immár ikonikusnak számító – GLAMOUR szobrokat.

A Glamour Women of the Year 2020 díjazottjai

Év vállalkozója: Kulcsár Edina
Év énekesnője: Péterfy Bori
Év színésznője: Trokán Nóra
Év sportolónője: Illés Fanni
Év divattervezője: Cakó Kinga
Év lakberendezője: Pataki Lili

Az év hősnője

A magazin „Az év hősnője” elismeréssel 2011. óta díjaz olyan nőket, szervezeteket, akik kiemelkedően sokat tesznek másokért, ezáltal pedig példaként szolgálhatnak mindannyiunk számára:

2011 – Multikultúra Egyesület
2012 – Varga Erika – Romani Design
2013 – Csernus Ági – Figurka Design
2014 – Messzelátó Egyesület
2015 – Bódis Kriszta – Van Helyed Alapítvány
2016 – Kaufer Virág – Greenpeace
2017 – Réz Anna és Gát Anna – Üvegplafon
2018 – Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület (NANE)
2019 – Miklós Melinda – Nyitottak vagyunk

[woo_product_slider id=”4796″]

A 2020-as év nyertese, Dr. Gyurkó Szilvia, az Alapítvány alapítójának és kuratóriumának elnöke, beszédében is azt hangsúlyozta, hogy a gyermekek ügye közös ügyünk – hogy miért fontos erről beszélni, tudni, gondolkodni, most Te is megtudhatod.

További tartalmak a témában

Milyen ma gyereknek lenni Magyarországon? Ki tudhatná ezt jobban, mint maguk a gyerekek. Az ő véleményükre kíváncsi az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága, ezért 2018 őszén kampány indult ennek megismerésére “Te hogy látod?” címmel. Diákönkénteseink, a Gyermekjogi Követek részvételével elkészült jelentés 5300 gyerek véleményét mutatta be az ENSZ számára.
Minden szülő úgy gondolja, hogy az ő gyereke a legszebb, legügyesebb, legaranyosabb. Büszkének lenni és szuperlatívuszokban beszélni „a család szeme fényéről” egy teljesen természetes, viszont nagyban szubjektív szülői tulajdonság. Viszont mi történik akkor, amikor már nem elég a rokonok és a barátok elismerő szavai? Ha az anyuka vagy apuka be akarja bizonyítani, hogy az ő gyereke a legszebb az egész országban, kontinensen, világon?
Nagyon sok minden zajlik a gyerekek körül, és több területen lehet most szükségük a felnőttek figyelmére: összegyűjtöttük a 10 legfontosabb területet és legnagyobb kockázatot.
Észrevenni a bajt és tudni jelezni fontos tudás – szakemberek és a BP Hungary munkatársai közösen gondolkodtak ennek lehetőségeiről és hátteréről.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Mi a különbség a segítségkérés és az árulkodás között? – plakát

Mit tehet egy gyerek ha bántják vagy szemtanúja annak, hogy mást bántanak? Miért fontos megtanítani, hogy mi a különbség az árulkodás és a segítségkérés között? Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le plakátunkat!

Gyerekjogok az orvosnál – Plakát

Milyen jogai vannak a gyerekeknek, kamaszoknak az orvosnál? Milyen tájékoztatási kötelezettsége van az orvosnak a szülők felé?

Top 10 ötlet a digitális oktatáshoz – Plakát

Mitől működne jobban a digitális oktatás? Mire van szüksége a gyerekeknek a hatékony online tanuláshoz? Megkérdeztük a gyerekeket!

Cikkajánló

×
×

Cart