Tévhitek és félreértések a Gyermekjogi Egyezménnyel kapcsolatban

Tudd meg, milyen tévhitek övezik a Gyermekjogi Egyezményt, és ismerd meg, hogyan érvényesíthetők a gyermekjogok a mindennapokban.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

Leírás

A Gyermekjogi Egyezmény a gyerekek alapvető jogait védi, mégis számos tévhit és félreértés övezi annak értelmezését és alkalmazását. Gyakran találkozunk azzal a gondolattal, hogy az Egyezmény túl bonyolult, elvont, vagy hogy csak bizonyos helyzetekben érvényes. Ezért lefordítottuk az UNICEF UK és a Rights Respecting Schools szakmai anyagát, ami ezekre a félreértésekre kíván rávilágítani, tisztázva, hogy az Egyezmény minden gyerek számára egyetemesen biztosítja a jogokat, és hogy ezek a mindennapi életben is érvényesíthetők és fontosak. A cél, hogy a gyermekjogok ne csak a szakemberek, hanem a szülők, tanárok és minden felelős felnőtt – és gyerek –  által könnyen érthetővé és alkalmazhatóvá váljanak.

Ismerd meg a leggyakoribb tévhiteket és tudd meg, hogy mik azok a sokszor apró dolgok, amiket nap mint nap tehetsz – és valószínűleg teszel is – a gyerekek jogainak érvényesítéséért!

Köszönjük a fordítást dr. Kozma Zoltánnak.

További termékeink

A szülőség nem szakma, mégis tanulható- 6 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

Bántalmazásról szülőknek – 6 napos e-mail-kurzus

Ha kiváncsi vagy e-mail-kurzusunkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és jelentkezz még ma!

Nevelés vagy büntetés? – plakát

Mi a nevelés célja? Mi a különbség az egészséges fegyelmezés és a büntetés között? Tudd meg szülőknek készült plakátunkról!