November 20. – A gyerekjogok világnapján Kiskorú Kollégáinkat kérdeztük

A gyerekjogok világnapja egy lehetőség arra, hogy jobban odafigyeljünk a gyerekekre. Mi is Kiskorú Kollégáinkhoz fordultunk, és arról kérdeztük őket hogy mely ügyek, gyerekjogok fontosak különösen a számukra.

Hintalovon

2024.11.19.

A gyerekjogok világnapja a gyerekek jogairól, jóllétéről és jövőjéről szól. Arra emlékeztet minket, hogy figyeljünk oda a gyerekekre és közösen teremtsünk egy olyan világot, ahol a jogaik valóban érvényesülhetnek.

Egy lehetőség arra, hogy megálljunk és amellett, hogy ünnepeljük őket, beszéljünk arról is, milyen nehézségekkel szembesülnek egy olyan világban, amely sokszor nem biztonságos, és nem ad mindenkinek egyenlő esélyeket.

1959. november 20-án fogadta el az ENSZ a Gyermekek Jogairól szóló Nyilatkozatot, majd 1989-ben ezen a napon írták alá a Gyermekjogi Egyezményt. Ez a két dokumentum azóta is azt garantálja/arra szolgál, hogy minden gyerek jogai érvényesülhessenek, bárhol is élnek.

Ebből az alkalomból mi is a gyerekekhez fordultunk: Kiskorú Kollégáinkat (13-17 éves önkénteseinket) kérdeztük arról, melyik a legfontosabb gyerekjog számukra, és miért. Először arra kértük őket, hogy gondolják végig, mely ügyek fontosak számukra, van e olyan terület, ahol hiányt, vagy nehézséget tapasztalnak a környezetükben. Ezután kikeresték, hogy ezek az ügyek, történetek, mely gyerekjoghoz kapcsolódnak igazán.

A beszélgetések hatására egy kicsit jobban beleláthatunk abba, hogy a gyerekek hogyan élik meg a gyerekjogok érvényesülését a mindennapokban. Bár ezek a tapasztalatok csak egy kis szeletét mutatják meg a valóságnak, mégis nagyon fontosak ahhoz, hogy jobban értsük, milyen kérdések és ügyek foglalkoztatják őket, és hol van szükség nagyobb figyelemre.



Hiszünk abban, hogy a gyerekek véleményének meghallgatása és tiszteletben tartása közös felelősségünk. Ennek a napnak az alkalmából arra hívunk mindenkit, hogy figyeljünk jobban a gyerekekre, mert ha meghallgatjuk őket, már tettünk egy lépést egy igazságosabb társadalom felé.

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Hogyan dolgozott a Hintalovon Alapítvány a gyermekjogi követekkel a közösségi gyermekvédelem projektben? Olvasd el a beszámolót!
Miként fonódnak össze a klímaválság kérdései és a gyerekjogok? Miről szól az ENRICH Projekt? Tudj meg többet cikkünkből!
Szülőként fontos kérdés lehet, hogy mivel a jelenlegi járványügyi intézkedések nem teszik lehetővé, hogy a felnőttek bekísérjék a gyermekeiket az intézménybe, egy „nyílt nap“ alkalmával az óvodás korú gyermeket egyedül kell-e beengedniük a teljesen idegen oktatási intézménybe
A Gyermekjogi Követ Program 2020-as beszámolója és értékelése. Hogyan dolgoztunk együtt gyerekekkel? Mit tanultunk a gyerekrészvételről? Mik a tanulságok és a jövőbeni irányok?

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Pedagógusoknak szóló segédanyag a Minden gyerek kicsi kincs mesekönyvhöz

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltd le a Minden gyerek kicsi kincs mesekönyvhöz kapcsolódó, pedagógusoknak szóló segédanyagot!

Mit érdemes tudnod az iskolai közösségi szolgálatról?

Összeírtuk, hogy mit érdemes átgondolni az iskolai közösségi szolgálat előtt, mi a célja, mire érdemes figyelni. Hogy válaszd ki a megfelelő helyet, mire számíthatsz?

Olyan buta vagyok Anya!

Mit teszel, ha a gyereked saját magát szidja? Hogyan erősítheted gyereked önbizalmát? Olvasd el tippjeinket!

Cikkajánló

×
×

Cart