A Hintalovon felvételt nyert az ECPAT-ba

Mostantól még nagyobb figyelmet kaphat a gyermekprostitúció és a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak Magyarországon: 2020. márciusától már magyarországi tagja is van a világ legnagyobb, gyerekek szexuális kizsákmányolásával foglalkozó ernyőszervezetének, az ECPAT-nak.

Hintalovon

2020.03.21.

Mostantól még nagyobb figyelmet kaphat a gyermekek prostitúció célú kizsákmányolása és a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak Magyarországon: 2020. márciusától már magyarországi tagja is van a világ legnagyobb, gyerekek szexuális kizsákmányolásával foglalkozó ernyőszervezetének, az ECPAT-nak.

Egy alapos átvilágítás és egy nagyon hosszú megfelelőségi eljárás végén a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány felvételt nyert az ECPAT-ba, így ők képviselik a jövőben a nemzetközi szervezetet Magyarországon.

A 2016-ban bejegyzett alapítvány működteti a több nemzetközi és magyar díjjal is kitüntetett yelon.hu oldalon futó online szexedukációs programot, a Yelont; valamint az ország egyetlen olyan gyermekjogi jogsegély szolgálatát, ami több mint 20 pro bono ügyvéd közreműködésével működik, és kiemelt figyelmet fordít a gyerekekkel szembeni szexuális erőszakre.

A tagságnak hála a jövőben a szexuális erőszak és kizsákmányolás áldozatává vált gyerekek joginak és érdekeinek még hatékonyabb képviselői lehetünk Magyarországon, ahogyan az is komoly előrelépés, hogy az ECPAT kampányait, szakmai anyagait, híreit közvetlenül el tudjuk majd juttatni a szakemberekhez és az érdeklődőkhöz.” – nyilatkozta dr Gyurkó Szilvia, az alapítvány vezetője.

A tagsággal járó kötelezettségek része, hogy 2020-tól minden évben elkészüljön egy országjelentés a szexuális kizsákmányolás gyerekeket érintő kérdéseiről, és a Hintalovon Alapítvány segítse a globális kampányok magyarországi megismerését – így például felhívja a figyelmet a fiúgyermekek érintettségére a szexuális erőszak áldozatává válásának körében.

Az ECPAT tagság keretében végzett szakmai munkát a Hintalovon Alapítvány széles körű szakmai együttműködés keretében kívánja végezni gyermekjogi, gyermekvédelmi, oktatási és rendészeti szervezetek bevonásával.

További tartalmak a témában

Kezeljük úgy a médiát, a mobilt meg az internetet, mint a gyereknevelés egyéb területeit. A gyerekeknek szükségük van szabályokra, korlátokra, és persze odafigyelésre, a szülők vigyázó tekintetére is.
Központi és kötelező szabályozásról szóló Ecpat kampány a gyerekek elleni online szexuális visszaélések szabályozása érdekében
Kérhet olyat az iskola, amit a szülő vagy a gyerek nem akar? Digitális kisokos a tantermen kívüli oktatás számonkérési módjairól és a gyerekek online biztonságáról.
Állásfoglalás az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló rendelete kapcsán. Az új szabályozás előírja, hogy minden online platformnak, amihez gyerekek is hozzáférhetnek, kiemelten kell figyelnie a gyerekek magánéletére, biztonságára és védelmére.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Egyszeri

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van

Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le a 3 ok, hogy miért jelezz, ha baj van szakmai anyagunkat!

Legfontosabb tudnivalók a bugyiszabályokról

A gyermekek egészséges fejlődéséhez elengedhetetlen az érintés és a biztonság, melyből később megtanulják megkülönböztetni a jó és rossz érintéseket. Ez az ajánlás a 3-7 éveseknek szóló "bugyiszabályokat" mutatja be, melyek alapvető útmutatót nyújtanak a felelős felnőtteknek ahhoz, hogy miként védhetik meg gyermekeiket, és hogyan beszéljenek velük a biztonságos érintés határaitól.

Tanárként a digitális osztályteremben

Összeállítottunk egy segítő anyagot a tanároknak, melyben az aktuális helyzettől a digitális gyerekeken át a konkrét praktikákig, technikákig, valamint a magunkról való gondoskodásig számos, hasznos információt gyűjtöttek össze.  Válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd összefoglalónkat!

Cikkajánló

Joga van érteni, joga van kimaradni belőle! - A gyerekjog nem választás kérdése.
A politikai üzenetek a felnőtteknek szólnak, de a gyerekek is látják, hallják és megélik őket. A gyerekislatja.hintalovon.hu oldalon összegyűjtöttük, mit tehetnek a szülők, pedagógusok és szervezetek azért, hogy a gyerekek biztonságban maradjanak ebben az időszakban is.

Kapj kampányidőszakban is kapaszkodókat - iratkozz fel hírlevelünkre!

A választásokat megelőző kampányidőszakban minden héten összeállítunk egy olyan hírlevelet, ami az aktuális eseményekre is reagálva segítséget nyújt a szülőknek, felelős felnőtteknek, hogy a gyerekek biztonságáért és jóllétéért még többet tudjanak tenni.
Email
Székhely
Adószám

Támogass minket

Bankszámlaszám
IBAN
BIC/Swiftz
Copyright © 2025 Hintalovon Alapítvány. Minden jog fenntartva
×
×

Cart