A gyermekek biztonsága alapkövetelmény

"Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba"- Kökéndy Ákos gondolatai a Pannonhalmi Szimpózium előtt

Hintalovon

2019.09.25.

„Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba”- Kökéndy Ákos

Mi az Ön számára a legfontosabb kérdés, amire szeretne választ kapni a konferencia után?

Az egyik legfontosabb kérdés számomra, hogy eljutott-e  már a közgondolkodás arra szintre, hogy a gyermekek biztonsága olyan alapkövetelmény, ami nélkül nincs értelme sem pedagógiai programról, sem reformokról, sem egészséges jövőképről beszélni.

Mi az Ön személyes motivációja a témában?

Vágyam, hogy olyan működési modellt dolgozzunk ki az iskolában, ami észrevétlenül simul bele az eddigi működésünkbe. Olyan helyeken kell megjelennie, ahol eddig avarral befedett csapdák között futottunk. Segíteni kell, hogy nyugodtabban haladjunk az utunkon.

Bátorságot szeretnék önteni ebbe a programba, ami úgy segítheti a gyerekek biztonságérzetét, hogy közben a szülők és a pedagógusok is a saját fejlődésükként éljék meg a megjelenő új szempontok használatát.

Van-e olyan nemzetközi példa amit követendőnek tart az iskolai bántalmazás megoldásában?

Inspiratív megközelítéseket láttam már, de azt gondolom, hogy minden ilyet csak úgy szabad bevezetni, ha azt az iskola saját maga teremtette meg. Ha nem recepteket másolunk, hanem megtanulunk főzni, ha ez keményebb munka, akkor is.

Van-e olyan könyv, film, bármilyen más művészeti alkotás, amit ajánlana az iskolai bántalmazás könnyebb megértéséhez?

A Patrick Melrose könyvek olvasása során nagyon mély benyomásom alakult ki a gyermekek bántalmazásáról, annak feldolgozásáról, kínkeservéről. Bár az nem iskolai bántalmazást ír le, mégis rengeteget tanultam belőle

Van –e olyan előadás (TED talks, stb.) amit ajánlana nekünk a témában? 

Peter Gabriel videóval küzd az igazságtalanság ellen előadás mutat valamit abból, hogy milyen módon hat az emberre a megszégyenítés.

További tartalmak a témában

Minden gyereknek joga van ahhoz, hogy értse mi zajlik körülötte, ezért megpróbáltuk pontokba szedni, hogyan tudtok beszélgetni velük a háborúról.
Az ECPAT és a Hintalovon közös országjelentése a gyerekek szexuális kizsákmányolásáról: tények, adatok, társadalmi összefüggések
Stáhly Kata vagyok, a Hintalovon Alapítvány munkatársa, és egyben a Bookline Kids mesekönyveket ajánló zsűritagja, pszichológus és anya. Szerencsére több olyan helyzet is van, ahol ez a 4 féle terület összekapcsolódik, az egyik ilyen a meseolvasás, a mesekönyvek világa.
A Hintalovon Alapítvány 2018-as Gyermekjogi jelentése az ENSZ által Magyarország részére megfogalmazott észrevételekre és kérdésekre is reagál.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Ajánlások újságíróknak: interjúkészítés gyerekekkel – magyar és angol verzió

Hogyan lehet felelősen interjút készíteni gyerekjogi szempontból a gyerekekkel. A média munkatársainak szóló anyagunkban 14 pontban foglaljuk össze, töltsd le ajánlásunkat!

Gyerekek és a szexualitás

Felvilágosítás – Mikor és mit mondjunk a gyerekeknek a szexualitásról?

Mikor kezdjünk el beszélni a gyerekeknek a szexualitásról? Mikor és milyen információkat, hogyan osszunk meg a gyerekekkel? A felvilágosítás egy folyamat.

MInden gyereknek joga van a suliban

Minden gyereknek joga van a suliban …

Mit jelentenek a gyerekjogok az iskolában? Lehet-e enni a tanórán? Ki mehet-e a gyerek pisilni óra közben? Ha kíváncsi vagy összefoglalónkra, válassz az alábbi adományösszegek közül, és töltsd le kiadványunkat!

Cikkajánló

×
×

Cart

Adományozz gyerekjogokat idén karácsonykor!

Neked milyen volt a gyerekkori karácsonyod?

Min lehetett mindig nevetni, mitől lettél néha szomorú, mi volt a legjobban várt ajándékod, kik állták körül a fát? A karácsony talán azért a legjobban várt ünnep, mert ilyenkor meg tud állni egy kicsit az idő. Ha tényleg meg tudunk állni, tudunk békét és nyugalmat teremteni a családunk köré, azzal megteremtjük a karácsony varázsát. A gyerekek pedig gyorsan hozzáteszik a vidámságot is.

 

Mi, a Hintalovon Alapítványnál azért dolgozunk, hogy minden gyereknek biztonságos és nyugodt környezete legyen karácsonykor és az év összes többi napján is.

Támogasd munkánkat és ajándékozz gyerekjogokat idén karácsonyra!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.