Ha eldöntötted, hogy szeretnél tenni azért, hogy a gyerekekkel foglalkozó szervezetetek biztonságosabban működjön, tarts velünk és kövesd az alábbi lépéseket!
Töltsd ki ezt a rövid kérdőívet!
A kérdések megválaszolása után arról kapsz visszajelzést, hogy nálatok mennyire egyértelműek a gyerekeket védő szabályok és folyamatok. Ez 5-10 percet fog igénybe venni, a válaszaidat és az azokra adott visszajelzést rajtad kívül senki nem fogja látni!
Hogyan tovább?
A gyerekvédelmi irányelvetek elkészítése három módon lehetséges: önállóan, tanácsadói közreműködéssel vagy partneri együttműködésben.
Ha úgy döntötök, hogy önállóan készítitek el a gyermekvédelmi irányelveteket:
- Lépés: ÁLLÍTSÁTOK ÖSSZE A CSAPATOT, aki kézben fogja tartani ezt a munkát és vágjatok bele! A csapat összeállításakor fontos, hogy lássátok a gyermekvédelmi irányelv elkészítésének teljes folyamatát, ebben segítenek alábbi segédanyagaink.
- Lépés: az ÖN-AUDIT, azaz a már meglévő és működő írott és íratlan szabályokat és folyamatokat kell átnéznetek és értékelnetek.
- Lépés: a saját GYERMEKVÉDELMI IRÁNYELV elkészítése! Ehhez biztosan sok megbeszélésre lesz szükségetek egymással, illetve a gyerekeket, szülőket is érdemes bevonni a gondolkodásba!
Használd segédanyagainkat!
Minden szükséges dokumentumot és tudást összeállítottunk ahhoz, hogy a munkát megkönnyítsük. Első lépésként a két segítő kézikönyv elolvasását javasoljuk. Az írásos anyagokon túl online elvégezhető kurzusokat is összeállítottunk, ezek elvégzése szinten ingyenes.
Önálló audit – indikátor lista
Útmutató az önálló audit elvégzéséhez
Ha úgy döntötök, hogy szeretnétek velünk valamilyen szorosabb formában együttműködni, írjatok nekünk!
Sokat segíthet, ha megnézitek más szervezetek irányelvét. A NEMECSEK Program Facebook csoportjában másokkal is megoszthatjátok kérdéseitek, tapasztalatotok. Ahhoz, hogy a gyerekek is megértsék, mit is jelent a gyerekvédelmi irányelv, érdemes elkészíteni egy gyerekeknek szóló változatot.