Steinbach József gondolatai a Pannonhalmi Szimpóziumról

Olvassátok el Steinbach József, Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerület püspökének személyes gondolatait a közelgő Pannonhalmi Gyerekjogi Szimpózium kapcsán.

Hintalovon

2019.09.24.

Olvassátok el Steinbach József,  Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerület püspökének személyes gondolatait a közelgő Pannonhalmi Gyerekjogi Szimpózium kapcsán.

„Személyes motivációm, az a teremtő Istentől kapott rend, ami a Szentírásban megfogalmazódik: az ember közösségben tudja betölteni Istentől kapott feladatát, népben, nemzetben, egyházban, munkában, barátságokban és a legszorosabb kötelékben a családban! Isten törvényében és evangéliumában mindent megadott ahhoz, hogy a család közössége teljes legyen! Az áldott Isten megáld bennünket, hogy áldássá legyünk házban, hazában, egyházban, világban, a jövő generáció számára, hiszen az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom! De látjuk és tapasztaljuk, hogy az ember képes arra, hogy önmaga ellenségeként rombolja szét az Istentől kapott ajándékot – szörnyű, ha az, ami áldásként lett elkészítve a család részére, átok lesz egy gyermek életében! Egyházaink és az egyházi iskoláknak, de gyülekezeteinknek, hívő családjainknak döntően fontos, Istentől kapott szolgálata, hogy az evangéliumot, a „jó hírt“, jó szóval, jó tettekkel, hitelesen, a jézusi alázat és szelídség lelkületével, de biztos, szeretettel teli hittel adja át és élje meg a gyermekek felé. „

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Hasznosabb tananyag, több idő a családdal és kevesebb iskolai zaklatás. Ezekben hangsúlyosabb a magyar gyerekek hiányérzete európai kortársaiknál, minden más kérdésben nagyságrendileg azonos a többi európai gyerekével: ők is komolyan tartanak a munkanélküliségtől, nagyon félnek a klímaváltozás következményeitől és elutasítanak mindenfajta megkülönböztetést.
A szakellátásban élő gyerekek érdekeinek lehető legjobb érvényesülése a jelenlegi helyzetben kiemelten fontos; ismerd meg az Alapítvány Gyermekjogi Központjának EMMI részére tett ajánlásait.
A Hintalovon Alapítvány 2018-as Gyermekjogi jelentése az ENSZ által Magyarország részére megfogalmazott észrevételekre és kérdésekre is reagál.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Szülői kommunikáció váláskor – 5 lehetőség a nézeteltérések békés lezárására

A válás nem a gyerek döntése, de érinti őt, ezért fontos, mit tudunk tenni szülőként azért, hogy a lehető legkevésbé sérüljön.

Miért tilos a verés? – Beszéljünk a fenyítés káros hatásairól

Miért ártalmas a pofon, a fenékre csapás vagy a tasli ? Milyen más nevelési technikákat tudunk alkalmazni helyette? Segítünk!

Mitől jó a digitális oktatás: tippek gyerekektől tanároknak

Tudd meg, hogy a gyerekek szerint mi teheti jobbá a digitális oktatást, válassz alábbi adományösszegek közül és töltsd le tanároknak szóló tippjeinket!

Cikkajánló

×
×

Cart