Útmutató a gyerekek iránt szexuális vonzalmat érző kamaszok segítéséhez

A finn és a dán ECPAT-nál dolgozó kollégák egy nagyon fontos szakmai anyagot készítettek, ami azzal a ritkán tárgyalt témával foglalkozik, hogyan lehet megelőzni és kezelni a kamaszkorban, fiatal felnőttkorban megjelenő pedofil késztetést.
Útmutató a gyerekek iránt szexuális vonzalmat érző kamaszok segítéséhez

Hintalovon

2022.12.09.

A finn és a dán ECPAT-nál dolgozó kollégák egy nagyon fontos szakmai anyagot készítettek, ami azzal a ritkán tárgyalt témával foglalkozik, hogyan lehet megelőzni és kezelni a kamaszkorban, fiatal felnőttkorban megjelenő pedofil késztetést. 

Jelenlegi tudásunk szerint már kamaszkorban megjelenhet a pedofília, azaz a gyerekek iránt érzett nemi vágy és szexuális izgalom. A felnőttkori, rögzült, pedofil késztetésekkel szemben ebben az életkorban viszont még van lehetőség a beavatkozásra, és arra, hogy csökkenteni lehessen egy esetleges gyermekbántalmazás (szexuális erőszak) elkövetési kockázatát. 

Ezért is éreztük különösen fontosnak, hogy ezt a szakmai anyagot lefordítsuk magyarra, és széles körben hozzáférhetővé tegyük azoknak a szakembereknek, akik kamaszokkal dolgoznak, és elkötelezettek a gyerekekkel szembeni szexuális erőszak esetek csökkentésében, visszaszorításában. 

Az eredeti angol publikáció elérhető ezen a linken.

A magyar nyelvű fordítást készítette: Szabó Réka, a Hintalovon Alapítvány önkéntese. Korrektor: Skaliczki Orsolya

Támogass minket adód 1%-ával, és tegyünk együtt azért, hogy minden gyerek biztonságban és jól legyen.

Már kilencedik éve képviseljük a gyermekjogokat, közvetítünk, kutatunk, megmutatunk, elmagyarázunk, segítséget nyújtunk, meghallgatunk, kiállunk, leírunk, közzéteszünk, támogatunk és megerősítünk.

Segíts minket adód 1%-ával, hogy továbbra is kiállhassunk a gyerekekért és jogaikért!

Adószámunk: 18752836-2-41

Sikeres másolás!

Neked csak két perc, nekünk hatalmas segítség.

További tartalmak a témában

Mondd el az ENSZ-nek, mit gondolsz a klímaváltozással kapcsolatos törekvéseiről, és gyűjtsd össze a gyerekek rajzait, történeteit, véleményét is. Angol, környezetvédelmi és más táborokba is jó program!
Szakmai ajánlás a különleges bánásmódot igénylő gyermekek, és a mellettük jelenlévő szülők és segítő szakemberek számára az Őket nevelésük, oktatásuk során megillető jogok mentén.
Ha Te is a MagNet Bank ügyfele vagy, támogass bennünket a rád eső banki nyereségrész 10%-ával szeptember 16. és október 28. között!

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

Iskolaváltás szabályai – Összefoglaló plakát

Elköltöztök? Bántják a gyereked az iskolában? Ha kíváncsi vagy az iskolaváltással kapcsolatos legfontosabb információkra, válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le még ma kiadványunk!

A gyerekek politikai kampányba való bevonása- Irányelv politikusoknak

Minden olyan párt vagy politikus, aki gyerekekkel kampányol, megsérti a gyerekek jogait. A gyerekekkel való kampányolás megelőzhető!

Mi volt ma a suliban? 22 ötlet, hogy megtudd anélkül, hogy feltennéd ezt a kérdést

22 tipp amivel elindulhat egy jó beszélgetés.

Cikkajánló

×
×

Cart