„Repülni jó lenne” – Simon Márton költő

Tengerpart, birkák, legó – Simon Márton gyerekkori emlékei a Hintalovon Összművészeti Projekt alkotóival készült interjúsorozatunkban.

Hintalovon

2024.09.06.

Melyik napodat, emlékedet élnéd újra a gyerekkorodból?

Olyan kilenc éves lehettem, amikor elmentünk együtt, családilag, először és utoljára a tengerhez. Ez Hollandiában történt, Rotterdamtól nem messze (bár Hollandiában minden „Rotterdamtól nem messze” van, nem?), és bár ragyogóan sütött a nap, iszonyú hideg volt és nagyon fújt a szél. Sokat sétáltunk és sületlen sült krumplit ettünk. Szúrta a homok a lábam, az öcsém beleesett a vízbe. Ezt a napot a maga egyetlenségében – ezért is emlékszem rá – szívesen átélném megint.

Gyerekként mi szerettél volna lenni, ha nagy leszel? 

Juhász. A faluban, ahol hatéves koromig éltünk, egyébként a Duna mellett közvetlenül, volt több kisebb-nagyobb gazdaság rengeteg jószággal. Ezek közül a juhász volt a legizgalmasabb, ahogy rejtélyes logika szerint hol itt, hol ott bukkan fel, viszi azt a rengeteg birkát, még kutyája is van – kell ennél több? Aztán volt persze sokkal később dinoszauruszos korszakom meg egyiptológusos korszakom. És ekkor még  mindig csak 9 éves voltam.

Ha lehetne egy szuperképességed, mit választanál?

Repülni jó lenne. Elég kevés dolog motivál már, de utazni még nagyon szeretnék, valószínűleg ezért.

Milyen számodra egy tökéletes hétvége?

Erre egyetlen verzióm van most: csinálunk valami programot a feleségemmel a lányunkkal (4 hónapos), aztán hazafelé este elvisszük az erdőbe sétálni még, ahová mindig szoktuk. Nagyon várjuk, hogy picit nagyobb legyen, lehessen vele rendesen utazni. Akkor ugyanezt fogjuk csinálni, csak erdő helyett tengerparttal.

Ha egy napra gyerek lehetnél megint, mit élveznél benne a legjobban?

Volt egy idő, ameddig szerettem gyerek lenni. Gyerek nem szívesen lennék újra, de abba az időbe egy délutánra visszamennék bármikor. Mondjuk a régi legóimat megnézném mai szemmel. A régi szobánkat. Elég nagy fless lenne.

A Hintalovon Alapítvány Mindenki volt gyerek című kiállítása szeptember 25-től október 19-ig lesz látható a Kastner Kommunity közösségi térben.

Az esemény részleteit ITT találod.

A 2024-es projekt alkotói: Ember Sári, Fábián Erika, Góg Angéla, Herbert Anikó, Merényi Dávid, Metzing Eszter, Simon Márton, Tranker Kata, Varga Marietta, Vető Orsolya Lia

További tartalmak a témában

A Jurányi 2024. november 23-29 között zajló mindenGYEREK Fesztiváljának keretében bemutatott darabokhoz összegyűjtöttünk néhány hasznos anyagot.
November utolsó hetében egy számunkra különösen fontos együttműködéssel folytatódik a Hintalovon Összművészeti Projekt (HÖP).
Mindenki volt gyerek. Mindenkinek volt egyszer egy olyan világa, amiben nem létezett lehetetlen, a valóság csak egy alternatíva volt a sok közül, mert minden csoda és varázslat működött. Hintalovon Összművészeti Projekt (HÖP) keretében készült alkotások ezt az élményt hívják játékba, de kíváncsiak voltunk arra is, hogy projekt művészei számára mi mindent jelent még a gyerekkor.
Karácsony, rajzfilmek, láthatatlanság – Tranker Kata válaszaival folytatódik a Hintalovon Összművészeti Projekt (HÖP) alkotóit bemutató sorozatunk.

Szeretnél az elsők között értesülni az újdonságokról?

Legyél Te is rendszeres adományozónk!

Már egyszeri támogatással is nagyon sokat segíthetsz, a havi 5000 forint rendszeres támogatás pedig nagyságrendileg teszi jobbá, kiszámíthatóbbá az Alapítvány mindennapi életét!
Havi
Clear

Legfrissebb híreink

Letölthető anyagaink

5+1 indok, amiért jó a gyerekednek, ha őt is bevonod a döntésekbe – Plakát

Ha kíváncsi vagy, hogy miért érdemes a gyerekedet is bevonni az őt érintő kérdésekbe, akkor válassz az alábbi adományösszegek közül és töltsd le erről szóló plakátunkat!

A jó tábor nem csak kalandos, de biztonságos is

A nyári tábor kiválasztása nem egyszerű, a rengeteg lehetőség között könnyű elveszni. Segítünk eligazodni a táborok világában, hogy gyermeked számára kalandos és biztonságos tábort tudj választani!

Gyerekjogok a nőgyógyásznál - Plakát

Gyerekjogok a nőgyógyásznál – Plakát

Milyen jogai vannak a gyerekeknek, kamaszoknak a nőgyógyásznál? Milyen tájékoztatási kötelezettsége van az orvosnak a szülők felé?

Cikkajánló

×
×

Cart